امروز: شنبه, 30 شهریور 1398
محتوای خبر

قاچاقچی کالا در دلیجان به بیش از پنج و نیم میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد

13 بهمن 1395 کد خبر : 988617086

قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان گفت: قاچاقچی کالای خارجی در این شهرستان به پنج میلیارد و 530 میلیون ریال جزای نقدی و ضبط کالا محکوم شد.

به گزارش پیام دلیجان؛ سجاد سعیدی قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان افزود: با کشف محموله قاچاق کفش خارجی از یک تریلر توسط ماموران پلیس مبارزه با کالای قاچاق و اعلام گزارش، پرونده قضائی در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا وارز تعزیرات حکومتی دلیجان تشکیل شد.


وی بیان کرد: قاچاقچی کالا یک نسخه سند گمرکی مجعول از طرف راننده تریلر ارائه داد که با اعلام جعلی بودن آن با عنوان پرونده ای جعل اسناد دولتی در دادسرای عمومی و انقلاب مورد رسیدگی قرار گرفت.


سعیدی اظهارکرد: پس از تشریفات قضایی کالاهای مذکور و وسیله نقلیه ضبط و متهم به این میزان پرداخت جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.


سعیدی افزود: درپی کشف کالای قاچاق شامل 33 عدد لب تاپ و 30 عدد گوشی تلفن همراه توسط عوامل انتظامی از قاچاقچی دیگر، یک میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط کالا برای متخلف در نظر گرفته شد.


وی بیان کرد: در خصوص اجرای احکام صادره متهمان پرونده های قضایی مذکور به دلیل عجز از پرداخت جزای نقدی صادره در ندامتگاه تحمل حبس بدل از جزای نقدی می کنند.


شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با 50 هزار نفر جمعیت در مسیر راه اصلی استان های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مرکز واقع شده است.
منبع:ایرنا

انتهای پیام /
تگها: قاچاقچیان در دلیجان, قاچاق