امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

آیین های سنتی، دلیجان+عکس

23 بهمن 1395 کد خبر : 988617204

 

عوامل برنامه ویتامین خ از شبکه سراسری نسیم جهت تهیه برنامه آینی و سنتی شهر دلیجان شامل آش اسفندی، بازی بومی و محلی و ...  در روستای فیروز آباد دلیجان حاضر شدند و عکس های زیر بخش های از سنت های قذیمی شهرستان دلیجان است.


به گزارش پیام دلیجان؛ آیین ها سنتی به عنوان بخش اجتناب ناپذیر هر فرهنگ هستند که امروزه بسیاری از این سنت ها به دست فراموشی سپرده  شده اند.


حفظ، ترویج و اشاعه آیین های سنتی تا جایی که با باورها و اعتقادات جامعه، هنجارهای اجتماعی و قانونی، تعلیمات اخلاقی و دستورات دینی منافاتی نداشته تقویت احساس تعلق و هویت قومی را به همراه خواهد داشت.


از آنجای که یکی از کارکردهای مهم آیین های سنتی تقویت همگرایی و خرد جمعی خرده فرهنگ ها است نقش اساسی را در تخلیه هیجان های هر جامعه، بهبود روابط عاطفی، تکالیف لایه های اجتماعی و باورهای پذیرفته شده هر قومی دارد.

تعداد آثار ثبت ملی شهرستان دلیجان 47 اثر تاریخی است و کاروانسرا و پل دو دهک، مجموعه بازار نراق، امامزاده سلیمان، امامزاده یحیی، امامزاده بی بی زبیده خاتون، غار شگفت انگیز نخجیر، کاروانسرا و قلعه و غار کهک، بادگیرها و آب انبارها و منازل تاریخی نراق از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان دلیجان به شمار می روند.


شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با 50 هزارنفر جمعیت درمرکز کشور و کمربندی راه ارتباطی استانهای جنوبی و غربی به تهران و شمال کشور قراردارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
تگها: آیین های سنتی، دلیجان