امروز: پنج شنبه, 21 آذر 1398
محتوای خبر

عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی مجلس: بافت‌های تاریخی کشور به سرعت در حال تخریب است

26 بهمن 1395 کد خبر : 988617243

 

عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل کم توجهی که به بافت تاریخی کشور صورت گرفته، بافت های تاریخی کشور به سرعت در حال تخریب و از بین رفتن است.

 

علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان؛ بااشاره به مشکلات حوزه بافت تاریخی کشور گفت: متاسفانه در سطح کشور مشکلات فراوانی را در حوزه حفاظت و نگهداری از بافت های تاریخی کشور داریم.

 

 

 

سلیمی اظهار کرد: به دلیل کم توجهی که به بافت تاریخی کشور صورت گرفته است بافت های تاریخی به سرعت در حال تخریب و از بین رفتن هستند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز کسی نیست به داد بافت تاریخی کشور برسد، ادامه داد: انتظار داریم با همت مسئولین شاهد تغییرات اساسی را در این بخش باشیم.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرهای متعددی در ایران دارای مناطق تاریخی ارزشمند هستند، اظهار کرد: احیای بافت‌های تاریخی در جذب سرمایه نقش اساسی دارد و می‌بایست نگاه ویژه‌ای به بافت تاریخی از بُعد گردشگری و توسعه شهری ایجاد شود. یکی از ویژگی‌های بافت‌های تاریخی جاذبه گردشگری آنها بوده که از این‌رو ضرورت حفظ این بافت و جریان داشتن نبض زندگی در آن، از اهمیت ویژای برخوردار است.

 

سلیمی با اشاره به اینکه امروزه صنعت گردشگری به عنوان سومین صنعت درآمدزا دنیا مطرح است، گفت: می‌توان از بافت‌های تاریخی به منظور ترغیب، تشویق، حمایت و مساعدت سازمان‌های متولی گردشگری از دست‌اندرکاران، شرکت‌ها و موسسات این صنعت استفاده کرد.

 

عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بافت تاریخی استان مرکزی و شهرستان دلیجان هم مشکلات متعددی روبه رو است، افزود: بافت تاریخی نراق، دودهک،  و.. با مشکلاتی رو به رو هستند انتظار داریم با تصمیماتی که در خصوص بافت‌های تاریخی گرفته می‌شود شاهد حفظ و احیای این آثار در استان و شهرستان‌های محلات و دلیجان باشیم.

 

انتهای پیام/