امروز: سه شنبه, 02 بهمن 1397
محتوای خبر

شهرهای استان مرکزی هفت تا 10 درجه سانتیگراد سردتر می شود

30 بهمن 1395 کد خبر : 988617288

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوای شهرهای مختلف این استان فردا (یکشنبه) بین هفت تا 10 درجه سانتیگراد سردتر می شود.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ رضا مرادی مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: بررسی نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای حاکی از عبور تدریجی سامانه بارشی از عصر روز شنبه از نواحی مرکزی کشور است.

 

وی بیان کرد: با عبور سامانه بارشی پیش بینی می شود دمای هوا به طور محسوسی کاهش یابد.


مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: توصیه می شود بخش های مختلف تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ زدگی احتمالی و پیشگیری از خسارت به تاسیسات را داشته باشند.


مرادی گفت: با عبور سامانه و افزایش پایداری جوی و سکون نسبی هوا در روزهای آینده به تدریج پتانسیل انباشت آلاینده های جوی را نیز افزایش می دهد و انتظار است در روزهای آتی اراک با آلایندگی هوا مواجه شود.


وی، وضعیت هوای استان مرکزی را در 24 ساعت آینده به صورت نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده برف و وزش باد پیش بینی کرد و گفت: به دلیل افزایش سرعت وزش باد، احتمال کولاک به ویژه در گردنه ها و جاده های کوهستانی در برخی از نقاط استان دور از انتظار نیست.


مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: دمای فعلی اراک سه درجه سانتیگراد زیر صفر است و سرعت وزش باد سه متر بر ثانیه و از سمت شمال است.


مرادی عنوان کرد: کمینه دمای هوای اراک در 24 ساعت گذشته به 14 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید و پیش بینی می شود در حداکثر دمای امروز (شنبه) به 2 درجه سانتگیراد زیر صفر برسد.


از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه اماسل تاکنون) 174 میلیمتر بارندگی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
منبع:ایرنا

 
انتهای پیام /تگها: شهرهای, استان مرکزی, هفت تا 10 درجه سانتیگراد, سردتر می شود