امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

شهریور 96؛ خط جديد توليد تيشو بین گروه صنعتی ساینا دلیجان و شركت ليپكس آلمان راه اندازی می شود

8 اسفند 1395 کد خبر : 988617368

 

مديرعامل مجتمع كارخانجات ساينا دلیجان از راه اندازی خط جديد توليد تيشو با همکاری گروه صنعتی ساینا دلیجان و شركت ليپكس آلمان در شهریور سال 96 خبر داد.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ بهروزمحمدی مديرعامل مجتمع كارخانجات ساينا دلیجان در دیدار مدير عامل شركت ليپكس آلمان با استاندار استان مركزی گفت: خط جديد توليد تيشو الياف شيشه به ظرفيت ١٠٠ ميليون متر مربع با همکاری گروه صنعتی ساینا دلیجان و شركت ليپكس آلمان راه اندازی می شود.

 

محمدی اظهار کرد: ماشین آلات این پروژه مهم و مؤثر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حال نصب است و با ادامه همین مسیر در شهريور سال ۹۶ همزمان با هفته دولت این پروژه افتتاح خواهد شد.

مديرعامل مجتمع كارخانجات ساينا دلیجان بیان کرد: با راه اندازی این خط جدید زمينه اشتغال مستقيم ٢٥٠ نفر فراهم می شود.

 

مجتمع کارخانجات ساینا دلیجان در سال 2010 میلادی تاسیس شد این مجتمع با عنایت به بهره مندی از متخصصین خبره، مدیریت شایسته و تکنولوژی مدرن، خود را بعنوان پیشرو در تولید الیاف کاتن تایپ با استحکام بالا، الیاف هالو کانجوگیت و ساده و الیاف سالید در دنیر و رنگهای مختلف و تیشو الیاف شیشه در ایران معرفی کرده است.

 

شرکت الیاف ساینا دلیجان، از زیرمجموعه های مجتمع کارخانجات ساینا دلیجان، یکی از بزرگترین تولید کننده های الیاف پلی استر با مواد اولیه چیپس پتروشیمی و پرک بطری های پلی اتیلن ترفتالات با تولید روزانه 200 تن در ایران می باشد. عمده مصرف محصولات تولیدی این شرکت در صنایع ریسندگی- بافندگی تاری- پودی و کشباف، بافندگی حلقوی، صنایع بی بافت، صنایع خواب، تزئینات خانگی، فرش و موکت، ایزوگام و لایی و... است.

 

شرکت ره آورد ساینا دلیجان، یکی دیگر از زیرمجموعه های مجتمع کارخانجات ساینا دلیجان، در سال 1383 با تولید نمد الیاف شیشه (مت سوزنی) فعالیت تولیدی خود را در زمینی به مساحت 50000 متر مربع با ظرفیت تولید 6000 تن مت سوزنی و انواع منسوجات الیاف شیشه شامل بافت، توری و الیاف شیشه خرد شده تاسیس شد. همچنین در همین سال عملیات اجرایی فاز دوم شامل بزرگترین کارخانه تولیدی تیشو و الیاف شیشه را با ظرفیت 30000 تن در سال آغاز نموده است که خط تولید تیشو ساینا با ظرفیت 130 میلیون متر مربع در سال 1391 به بهره برداری رسید.

 

شهرستان دلیجان قطب تولید الیاف پلی استر کشور محسوب می شود که سهم به سزایی در تولید و صادرات این محصول در کشور دارد.

 

سالانه بیش از 25 هزار تن الیاف نساجی در دلیجان تولید و روانه بازار داخلی و خارجی شده است.

 

 

انتهای پیام/
تگها: شهریور 96؛, خط جديد, توليد تيشو, بین گروه صنعتی, ساینا دلیجان, و, شركت ليپكس آلمان, راه اندازی می شود, پیام دلیجان, اخبار دلیجان