امروز: چهارشنبه, 28 آذر 1397
محتوای خبر

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله: بازدید بیش از ۲۵ هزار زائر استان مرکزی از سرزمینهای نور

17 اسفند 1395 کد خبر : 988617455

 

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله گفت:با توجه به بازدید بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر از اقشار مختلف مردم استان مرکزی از مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور،پیش بینی و برنامه ریزی برای بازدید حدود ۱۳ هزار زائر دیگر از استان مرکزی از مناطق عملیاتی جنوب انجام شده است.
به گزارش پیام دلیجان؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محسن گلشن‌زاده جانشین فرمانده سپاه روح‌الله، در نشست خبری تشریح برنامه‌های اردوهای راهیان نور استان مرکزی، این اردوها را یک نماد معنوی و حرکت عظیم معنوی و فرهنگی دانست و گفت: کسانی که توفیق حضور در این اردوها را پیدا می‌کنند از ایثار، فداکاری و ایستادگی رزمندگان و شهدا در طول هشت سال جنگ تحمیلی درس می‌گیرند.

 

وی با اشاره به فضای معنوی و اثرگذار این اردوها بیان کرد: افرادی از ادیان دیگر در اردوهای راهیان نور با تاثیرپذیری از فضای معنوی مناطق عملیاتی به اسلام گرویده‌اند و حتی خانواده خود را برای مسلمان شدن ترغیب کرده‌اند.

 

گلشن‌زاده با اشاره به اینکه مناطق عملیاتی محلی برای آموختن ایثار و معنویت است، گفت: شهدا برای آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و جان خود را نثار کردند تا اسلام و نهال انقلاب تقویت شده و بارور شود. 

 

وی افزود:تکلیفی که ما بر عهده داریم این است که در حد بضاعت پذیرای زائران سرزمینهای نور باشیم؛ گرچه داشته‌های مادی ما به اندازه‌ای نیست که کاستی‌ها را جبران کند.

 

گلشن‌زاده با بیان اینکه سال گذشته شاهد حضور افرادی از ۴۰ کشور جهان در مناطق عملیاتی بودیم، گفت: حتی در این بین بودند افرادی از کشور آمریکا که ضمن حضور و برداشت محتوایی از فضای معنوی این مناطق نیز بهره مند شدند.

 

استقبال ۱۴ هزار زائر استان مرکزی از سفر به مناطق عملیاتی

 

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله با بیان اینکه اعزام کاروان‌های راهیان نور در ۵ مقطع صورت می گیرد، گفت: راهیان نور عمومی در دو بخش برگزار می‌شود که در بخش اول از آخر فروردین ماه تا پایان شهریورماه زائران به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام می‌شوند و در بخش دوم شاهد حضور کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی جنوب هستیم؛ سال گذشته سهیمه استان در بخش راهیان نور عمومی و در قالب اردوهای ۴ روزه، ۱۰ هزار نفر بود ولی باتوجه به استقبال زائران به ۱۴ هزار نفر افزایش پیدا کرد.

 

وی افزود:امسال نیز ۶ هزار نفر به صورت کاروانی از استان مرکزی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند و ۳ هزار نفر نیز در تابستان به مناطق عملیاتی غرب اعزام شده اند.

 

اعزام بیش از ۸ هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی جنوب کشور

 

وی افزود: در بخش راهیان نور دانش‌آموزی که در قالب اردوی سه روزه برگزار می‌شود امسال سهمیه استان ۱۶ هزار زائر بود که باتوجه به شرایط بد آب و هوایی خوزستان، تنها ۸ هزار و ۱۰۰ زائر دانش آموز به این مناطق اعزام شدند.

 

گلشن‌زاده با بیان اینکه راهیان نور دانشجویی تا ۲۵ اسفندماه ادامه دارد، گفت: تاکنون ۱۲۰۰ دانشجو به مناطق عملیاتی اعزام شده‌اند که پیش بینی ما در مجموع، بازدید دو هزار زائر در بخش دانشجویی و در قالب اردوهای ۵ روزه است.

 

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله راهیان نور نخبگان را ویژه اقشار متخصص دانست و گفت: سهیمه ما در این بخش ۱۲۰۰ نفر است که راهیان نور دریایی بوده و از بوشهر، سکوهای نفتی، جزیره خارک و... بازدید می‌کنند.

 

پیش بینی حضور ۵ هزار زائر عمومی استان مرکزی در راهیان نور

 

وی افزود: در بخش راهیان نور خودجوش که شاهد حضور جمع کثیری از زائران از اقصی نقاط کشور هستیم که با خودورهای شخصی در مناطق عملیاتی جنوب حضور پیدا می‌کنند؛ سال گذشته شاهد حضور ۴ هزار زائر از استان مرکزی بودیم و امسال پیش بینی ما در این بخش بیش از ۵ هزار زائر است که در اندیمشک(پادگاه شهید زین‌الدین)، اهواز(اردوگاه شهید مسعودیان) و خرمشهر(اردوگاه سردار شهید رحیم آنجفی) پذیرای این عزیزان هستیم.

 

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله گفت: باتوجه به کمبود بودجه در راهیان نور عمومی، توزیع بسته فرهنگی در جمع راهیان نور دانشجویی تدارک دیده شده، همچنین در کنار آن کتاب «خاطرات فرماندهان استان مرکزی» در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

 

گلشن‌زاده یادآور شد: در بخش راهیان نور خودجوش، زائران می‌توانند با تماس با شماره تلفن ۰۹۱۸۴۳۵۲۹۰۹ برای اسکان در سه مقر تدارک دیده شده برای زائران استان مرکزی از یک روز قبل از حرکت، هماهنگی‌های لازم را انجام دهند تا بتوانیم پذیرای این عزیزان باشیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: استان مرکزی به دلیل موقعیت جغرافیایی هر ساله پذیرای زائران شمال کشور هم هست که برای این منظور مکان‌هایی در مهاجران(مسجد محمد رسوال‌الله)، اراک (مسجد ولایت در شهرک الغدیر) و محور اراک شازند(حسینه رنگ روناس) در نظر گرفته شده است.

 

انتهای پیام/
تگها: راهیان نور, سپاه روح الله استان مرکزی