امروز: سه شنبه, 02 بهمن 1397
محتوای خبر

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی خبر داد: دستگیری مسئول بانکی استان مرکزی به اتهام جعل و اختلاس

19 اسفند 1395 کد خبر : 988617476


رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری مسئولین یکی از شعب بانکی استان که با جعل مدارک در دو پرونده وام، قصد اختلاس میلیونی داشت، خبر داد.

به گزارش پیام دلیجان؛ به نقل از اراک امروز؛ سید نورالدین حسینی رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این خصوص گفت: چندی پیش مدیر یکی از بانک های استان، شکایتی را در خصوص سوء استفاده و تشکیل دو پرونده وام صوری توسط یکی از روسای شعب بانکی به پلیس آگاهی استان اعلام کرد که بلافاصله بررسی موضوع به اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان ارجاع و تحقیقات آغاز شد.

حسینی اظهار کرد: با همکاری مسئولان بانک، مستندات لازم در خصوص پرونده به دست آمد و تصاویر پرونده های بانکی در اختیار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با به کارگیری کارشناسان بانکی و در رسیدگی به دو پرونده مذکور، جرائمی چون جعل امضا، جعل فاکتور و استفاده از مدارک بانکی صوری مشاهده و مشخص شد که در دو پرونده، مبلغ مورد سوء استفاده ۶۰۰میلیون ریال است و اسامی ذکر شده در پرونده ها نیز در خارج از کشور به سر می برند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: پس از اثبات و احراز تمام زوایای جرم و تخلفات در دو پرونده بانکی، با هماهنگی مقام قضایی متهم به پلیس آگاهی احضار شد و تحت بازجویی قرار گرفت که در مواجهه با مستندات موجود، به تمام جرایم خود از قبیل جعل و اختلاس اقرار کرد و اذعان داشت که به دلیل بدهکاری مالی به این عمل اقدام کرده و با صدور قرار وثیقه روانه زندان شد.

انتهای پیام/
تگها: اختلاس, مدیر بانک, استان مرکزی