امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

مدیر کمیته امداد خبر داد: جمع آوری بیش از دو میلیارد ریال زکات در دلیجان

24 اسفند 1395 کد خبر : 988617521


مدیر کمیته امداد شهرستان دلیجان گفت: امسال دو میلیاردو  402میلیون ریال زکات در شهرستان  دلیجان جمع آوری شد.


به گزارش پیام دلیجان؛ علی اصغر نجفی، مدیر کمیته امداد شهرستان دلیجان با بیان اینکه زکات از واجبات مالی و عبادی است، گفت: اگر زکات اموال به موقع پرداخت شود بیشتر مشکلات اقتصای، فواصل طبقاتی و نیازهای مستمندان برطرف خواهد شد.


نجفی اظهار کرد: در سال جاری در شهرستان دلیجان دو میلیارد و 402 میلیون ریال زکات جمع آوری شده و این میزان زکات به منظور امور محرومان و عمرانی در همان مناطق هزینه شده است.


وی بیان کرد : در سال گذشته زکات جمع‌آوری شده به میزان سه میلیارد ریال بوده که از این مقدار 60 درصد در امور محرومان و 40 درصد در بخش عمرانی هزینه شده است.


مدیر کمیته امداد شهرستان دلیجان افزود: برخی از افراد از مسائل فقهی زکات کم ‌اطلاع بوده و تصور درستی از فلسفه و نحوه پرداخت زکات ندارند که در این زمینه مبلغان دینی می‌توانند آگاهی لازم را به این افراد ارائه کنند و پرداختن به این امر مهم چه در راستای تبلیغ باشد و چه در جمع آوری زکات هم ثواب داشته و هم کار درستی در جهت رشد اقتصادی انجام شده است.


نجفی با اشاره اینکه نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات دارای ثمرات زیادی است ، افزود: کمیته امداد با همکاری روحانیون اقدام به جمع‌آوری این میزان زکات کرده که امیدواریم با حضور بیشتردر بین مردم و تبلیغ چهره به چهره زکات پردازان، افراد بیشتری به پرداخت این فریضه واجب تشویق شده و محرومیت کاهش پیدا کند.


مدیر کمیته امداد شهرستان دلیجان گفت: رفع مشکل نیازمندان و رشد اقتصادی با همراهی مردم در پرداخت زکات شدنی است.

انتهای پیام/
تگها: مدیر کمیته امدادد, زکات, در دلیجان