امروز: چهارشنبه, 28 آذر 1397
محتوای خبر

کاروان راهیان نور حج بصیرتی است/ امسال 315 نفر از دلیجان راهی سرزمینهای نور می شوند

25 اسفند 1395 کد خبر : 988617524

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت دلیجان کاروان راهیان نور را یک حج بصیرتی دانست گفت: فلسفه زیارتی مناطق جنگی تعمیق معنویت، بصیرت و روشنگری دفاع مقدس است.

 

سرهنگ پاسدار محمدرضا عسگری فرمانده سپاه ناحیه مقاومت دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان؛ در خصوص اعزام کاروان راهیان نور شهرستان به مناطق عملیاتی جنوب گفت: آشنایی نسل جوان با رشادت های دلاور مردان ایثار و شهادت در هشت سال دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و آشنایی بیشتر آحاد مردم با سرزمین پهناور ایران اسلامی را از اهداف کاروان اعزامی راهیان نور عنوان کرد.

 

عسگری با اشاره به اینکه امسال 315 نفر از دلیجان راهی سرزمینهای نور می شوند اظهار کرد: این اعزام طی دو مرحله 26 اسفندماه و هفتم فروردین ماه در قالب هفت اتوبوس انجام می شود.

 

وی ادامه داد: زائران طی چهار روز از مناطق عملیاتی دو کوهه، شهدای گمنام اندیمشک، پادگان شهید زین الدین، فتح المبین، فکه، چزابه، دهلاویه، هویزه، طلائیه، یادمان شهید محمودوند، اروند کنار (فاو)، موزه خرمشهر، شلمچه و شوش بازدید می کنند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دلیجان بیان کرد: برنامه های فرهنگی ویژه برای تمامی کاروان‌های اعزامی به سرزمین نور پیش بینی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین راوی و مبلغه این کاروان را همراهی خواهد کرد تا در طول سفر بتوانند خدمات مناسب را به زائران ارایه دهند.

 

عسگری با بیان اینکه استقبال خوبی از اعزام کاروانهای راهیان نور عمومی در شهرستان شده است خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم تا سهیمه بیشتری را برای اعزام کاروان های راهیان نور از شهرستان داشته باشیم.

 

انتهای پیام/
تگها: راهیان نور, دلیجان, پیام دلیجان