امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران خبر داد راه‌اندازی خط جدید تولید تیشو در دلیجان

7 فروردین 1396 کد خبر : 988617578

 

مديرعامل مجتمع كارخانجات ساينا دلیجان از راه‌اندازی خط جديد توليد تيشو الیاف شیشه بین گروه صنعتی ساینا دلیجان و شركت ليپكس آلمان در شهریور سال ۹۶ خبر داد.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ بهروز محمدی عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران و مديرعامل مجتمع كارخانجات ساينا دلیجان از راه‌اندازی خط جديد توليد تيشو الياف شيشه خبر داد و گفت: این خط تولید به ظرفيت ١٠٠ ميليون مترمربع با همکاری گروه صنعتی ساینا دلیجان و شركت ليپكس آلمان راه اندازی می شود.

 

محمدی اظهار کرد: ماشین آلات این پروژه مهم و مؤثر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حال نصب است و با ادامه همین مسیر در شهريور سال ۹۶ همزمان با هفته دولت این پروژه افتتاح می‌شود.

 

مديرعامل مجتمع كارخانجات ساينا دلیجان بیان کرد: با راه اندازی این خط جدید زمينه اشتغال مستقيم برای ٢٥٠ نفر فراهم می‌شود.

 

مجتمع کارخانجات ساینا دلیجان در سال ۲۰۱۰ میلادی تاسیس شد این مجتمع با عنایت به بهره‌مندی از متخصصین خبره، مدیریت شایسته و تکنولوژی مدرن، خود را به عنوان پیشرو در تولید الیاف کاتن تایپ با استحکام بالا، الیاف هالو کانجوگیت و ساده و الیاف سالید در دنیر و رنگ‌های مختلف و تیشو الیاف شیشه در ایران معرفی کرده است.

 

شرکت الیاف ساینا دلیجان، از زیرمجموعه های مجتمع کارخانجات ساینا دلیجان، یکی از بزرگترین تولید کننده‌های الیاف پلی استر با مواد اولیه چیپس پتروشیمی و پرک بطری‌های پلی اتیلن ترفتالات با تولید روزانه ۲۰۰ تن در ایران است.

 

عمده مصرف محصولات تولیدی این شرکت در صنایع ریسندگی- بافندگی تاری- پودی و کشباف، بافندگی حلقوی، صنایع بی بافت، صنایع خواب، تزئینات خانگی، فرش و موکت، ایزوگام و لایی و... است.

 

شرکت ره آورد ساینا دلیجان، یکی دیگر از زیرمجموعه های مجتمع کارخانجات ساینا دلیجان، در سال ۱۳۸۳ با تولید نمد الیاف شیشه (مت سوزنی) فعالیت تولیدی خود را در زمینی به مساحت ۵۰۰۰۰ متر مربع با ظرفیت تولید ۶۰۰۰ تن مت سوزنی و انواع منسوجات الیاف شیشه شامل بافت، توری و الیاف شیشه خرد شده تاسیس شد. همچنین در همین سال عملیات اجرایی فاز دوم شامل بزرگترین کارخانه تولیدی تیشو و الیاف شیشه را با ظرفیت ۳۰۰۰۰ تن در سال آغاز نموده است که خط تولید تیشو ساینا با ظرفیت ۱۳۰ میلیون متر مربع در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسید.

 

شهرستان دلیجان قطب تولید الیاف پلی استر کشور محسوب می شود که سهم به سزایی در تولید و صادرات این محصول در کشور دارد.

 

سالانه بیش از ۲۵ هزار تن الیاف نساجی در دلیجان تولید و روانه بازار داخلی و خارجی شده است.

 

انتهای پیام/
تگها: عضو هيئت مديره, انجمن صنايع نساجي ايران, راه‌اندازی, خط جدید تولید تیشو, در دلیجان