امروز: چهارشنبه, 21 آذر 1397
محتوای خبر

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی: آئین معنوی اعتکاف در ۱۸۰ مسجد استان مرکزی برگزار می‌شود

12 فروردین 1396 کد خبر : 988617600

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: آئین معنوی اعتکاف در ۱۸۰ مسجد در نقاط مختلف شهری و روستائی این استان برگزار می شود.

 

 

به گزارش پیام دلیجان؛ حجت الاسلام صفر قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفت‌و گو با اراک امروز؛ گفت: در حال حاضر ۱۶۸ مسجد در سراسر استان برای برگزار مراسم معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کرده اند و پیش بینی می شود که آئین معنوی اعتکاف در ۱۸۰ مسجد استان مرکزی برگزار شود.

 

قربانپور با اشاره به اینکه ثبت نام از معتکفین از اول ماه رجب آغاز شده است، اظهار کرد: یک هفته قبل از مراسم اعتکاف به صورت رسمی ثبت نام ها شروع می شود.

 

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی ها پیش بینی می شود حدود ۱۷ هزار نفر از جمعیت استان برای آئین اعتکاف در مساجد استان مرکزی نام نویسی و حضور پیدا کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: با توجه به حضور جوانان در مراسم اعتکاف امسال پیش بینی می‌شود در برخی از مساجد اعتکاف های دانش آموزی و دانشجویی برگزار شود.

 

قربانپور با اشاره به اینکه این فریضه الهی فرصتی ارزنده برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است، گفت: خودسازی درونی برای فرد معتکف بهترین و ارزشمندترین ثمره این فریضه حسنه است.

 

وی تصریح کرد: مجموعه عباداتی که در مراسم معنوی اعتکاف گنجانده شده از جمله انس با قرآن و مناجات، جهاد با نفس و برپایی نماز جماعت، اعتکاف را به یک عبادت ممتاز تبدیل کرده است . 

 

مراسم معنوی اعتکاف که در روزهای ۱۳ تا ۱۵رجب برگزار می شود.

 

انتهای پیام/
تگها: آئین معنوی اعتکاف, استان مرکزی