امروز: پنج شنبه, 06 تیر 1398
محتوای خبر

استان مرکزی رتبه نخست مدرسه سازی توسط خیران را کسب کرد

23 فروردین 1396 کد خبر : 988617679

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: این استان پارسال رتبه نخست را در حوزه مدرسه سازی توسط خیران در کشور کسب کرد.

 

به گزارش پیام دلیجان شهریار فولادوندمدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: این استان پارسال تجهیز و بازسازی 70 درصد از فضاهای آموزشی را توسط خیران آموزشی انجام داده است.


وی یادآور شد: استان مرکزی برترین عملکرد را نسبت به شاخص نسبت گیری به طرح ها آموزشی این رتبه به دست آورده است.


وی همچنین به فعالیت آموزش و پرورش استان مرکزی در ستاد اسکان نوروزی اشاره کرد و گفت: در تعطیلات نوروزی امسال 700 کلاس درس در 86 مدرسه در سطح این استان برای حضور مسافران نوروزی تجهیز شد.


مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: هفت هزار و 600 خانواده متشکل از 28 هزار نفر در این مدارس اسکان داده شد و با میانگین حضور 2 روز در این استان 50 هزار نفر روز توسط آموزش و پرورش این استان به این مسافران خدمت رسانی شد.


مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: خیران این استان سال گذشته در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز 227 تعهد ساخت و تجهیز مدارس و مراکز آموزشی استان را به عهده گرفتند که با اجرای آن 410 میلیارد ریال تجهیزات در اختیار آموزش و پرورش استان مرکزی قرار گرفت.


محمد صادق قائمی، بیشترین طرح های اجرا شده توسط خیران مدرسه ساز را طرح های نیمه تمام عنوان کرد و افزود: بهره برداری از 73 طرح بزرگ نیمه تمام سال گذشته با کمک خیران آغاز و با بهره برداری از این طرح ها 80 هزار متر مربع فضای آموزشی به ارزش 750 میلیارد ریال توسط خیران آموزشی ساخته و به آموزش و پرورش تحویل شد.


227 هزار دانش آموز در 2269 مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند. 

ایرنا

انتهای پیام /
تگها: استان مرکزی, رتبه نخست, مدرسه سازی, توسط خیران