امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

مدیر کمیته امداد دلیجان خبر داد: پرداخت بیش از چهار میلیارد ریال زکات در دلیجان/کاهش فاصله فقرا و اغنیاء با پرداخت به موقع زکات

13 اردیبهشت 1396 کد خبر : 988617838


مدیر کمیته امداد شهرستان دلیجان گفت: طی سال گذشته  مردم شهرستان دلیجان بیش از چهار میلیاردو 230 میلیون ریال زکات  به کمیته امداد این شهرستان پرداخت کردند.


به گزارش پیام دلیجان؛ علی اصغر نجفی، مدیر کمیته امداد شهرستان دلیجان با بیان اینکه زکات از واجبات مالی و عبادی است، گفت: اگر زکات اموال به موقع پرداخت شود بیشتر مشکلات اقتصای، فواصل طبقاتی و نیازهای مستمندان برطرف خواهد شد.


نجفی اظهار کرد: طی سال گذشته  مردم شهرستان دلیجان بیش از چهار میلیاردو 230 میلیون ریال زکات  به کمیته امداد این شهرستان پرداخت کردند.


وی ادامه داد: این میزان زکات به منظور امور محرومان و عمرانی در همان مناطق  جمع آوری شده هزینه شده است.


مدیر کمیته امداد شهرستان دلیجان افزود: برخی از افراد از مسائل فقهی زکات کم ‌اطلاع بوده و تصور درستی از فلسفه و نحوه پرداخت زکات ندارند که در این زمینه مبلغان دینی می‌توانند آگاهی لازم را به این افراد ارائه کنند و پرداختن به این امر مهم چه در راستای تبلیغ باشد و چه در جمع آوری زکات هم ثواب داشته و هم کار درستی در جهت رشد اقتصادی انجام شده است.


نجفی با اشاره اینکه نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات دارای ثمرات زیادی است ، افزود: کمیته امداد با همکاری روحانیون اقدام به جمع‌آوری این میزان زکات کرده که امیدواریم با حضور بیشتردر بین مردم و تبلیغ چهره به چهره زکات پردازان، افراد بیشتری به پرداخت این فریضه واجب تشویق شده و محرومیت کاهش پیدا کند.


وی بیان کرد: پرداخت به موقع زکات نیازمند فرهنگ سازی جدی در جامعه بوده و زمینه ساز تامین امنیت و از بین رفتن فاصله های طبقاتی است.


مدیر کمیته امداد شهرستان دلیجان خاطرنشان ساخت: رفع مشکل نیازمندان و رشد اقتصادی با همراهی مردم در پرداخت زکات شدنی است.

انتهای پیام/
تگها: مدیر کمیته امداد دلیجان, زکات, در دلیجان, کاهش فاصله فقرا و اغنیاء, پرداخت به موقع زکات