امروز: سه شنبه, 01 خرداد 1397
محتوای خبر

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی خبر داد:تخلفات فراوان در پنجمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی استان مرکزی/احتمال ابطال تعدادی از صندوق‌های رای

3 خرداد 1396 کد خبر : 988618003

 

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی گفت: گزارش های مستند فروانی از سوی مردم و نامزدها در خصوص تخلف های احتمالی مربوط به انتخابات شورا به هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی ارسال شده است.

 

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی در گفتگو با پیام دلیجان؛ با اشاره به اعتراضات برخی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی گفت: اعتراضات کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی به هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها ارسال شده است.

 

سلیمی اظهار کرد: در گزارش اجمالی که شهرستان ها به هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان ارسال شده است بیانگر این است که تخلفات فراوانی در زمان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان صورت گرفته که این تخلفات احتمالی، نسبت به دوره های قبلی خیلی بیشتر بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه اعترضات قانونی به دقت توسط هیئت نظارت مورد بررسی قرار می گیرد، ادامه داد: معترضین باید تخلف‌های احتمالی را به همراه مستندات به هیئت اجرایی تحویل دهند تا موضوع با دقت بیشتری پیگیری شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در صورتی که مستندات ارائه شده تغییری در نتیجه انتخابات داشته باشد حتما مدنظر قرار خواهد گرفت.

 

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی خاطرنشان کرد: ممکن است مستنداتی که در خصوص تخلفات احتمالی ارائه شده است باعث ابطال یک یا دو صندوق رای در برخی از شعبه‌ها شود.

 

در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان مرکزی یک‌هزار و ۶۱ نامزد در عرصه ۳۳ حوزه انتخابیه شهری شوراهای اسلامی استان و چهار هزار و ۸۹۵ نفر در مناطق روستایی برای تصاحب کرسی‌های پالمان‌های محلی با هم رقابت کردند.

 

انتهای پیام/
تگها: رئیس هیئت نظارت بر انتخابات, شوراهای اسلامی در استان مرکزی, تخلفات فراوان, پنجمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی استان مرکزی, احتمال ابطال تعدادی از صندوق‌های رای