امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی خبر داد :کاهش ۱۴ درصدی تلفات سوانح رانندگی

7 خرداد 1396 کد خبر : 988618039


رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کاهش میزان تلفات تصادفات رانندگی خبر داد و گفت: میزان تلفات سوانح رانندگی در  تصادفات جاده‌ای استان در دو ماهه منتهی به خردادماه ۱۴ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ کهریزی رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفتگو با  پیام دلیجان؛ گفت: میزان تلفات سوانح رانندگی در  تصادفات جاده ای استان در دو ماهه منتهی به خردادماه ۱۴ درصد کاهش داشته است.

کهریزی با اشاره به اینکه در سوانح رانندگی در این دو ماه ۵۴ نفر جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: از این میزان تلفات ۳۶ درصد تصادفات در محورهای فرعی روستایی، ۲۷ درصد در محورهای اصلی، ۲۳ درصد در بزرگراه‌ها و ۱۴ درصد در آزادراه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: ۳۲ درصد سوانح رانندگی شامل واژگونی وسایل نقلیه، ۲۷ درصد برخورد وسیله با وسیله، ۲۳ درصد خودرو با موتورسیکلت و ۱۸ درصد خودرو با عابر پیاده بوده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ۵۰ درصد تصادفات به علت عدم توجه به جلو، ۱۸ درصد انحراف و تجاوز به چپ، ۱۸ درصد عدم رعایت حق تقدم و ۹ درصد تخطی از سرعت مطمئنه و ۵ درصد دیگر موارد بوده است. که بیشترین سوانح رانندگی نیز در بین ساعات ۱۶ تا ۲۰ بوده است.

وی برنامه پلیس راه استان مرکزی را آموزش فرهنگ ترافیک عنوان کرد و افزود: برنامه آموزشی چهره به چهره شهروندان و نیز موتورسواران و اعطای کلاه ایمنی با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده ای از مهمترین برنامه های پلیس راه استان است.

انتهای پیام/
تگها: رئیس پلیس راه, فرماندهی انتظامی استان مرکزی, کاهش ۱۴ درصدی, تلفات سوانح رانندگی