امروز: دوشنبه, 28 خرداد 1397
محتوای خبر

دلیجان؛ رتبه نخست تولید گل محمدی و گلاب در استان مرکزی/پیش بینی تولید 941 هزار لیتر گلاب در دلیجان

11 خرداد 1396 کد خبر : 988618075

 

مدیر جهاد کشاورزی دلیجان گفت: شهرستان دلیجان با دارا بودن 250 هکتار سطح زیر کشت گل محمدی رتبه نخست تولید گل محمدی و گلاب را در استان مرکزی در اختیار دارد.

 

عباس ارشدی مدیر جهاد کشاورزی دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان گفت: عملیات برداشت گل محمدی از اوایل خردادماه در شهرستان دلیجان آغاز می شود.

 

ارشدی با اشاره به اینکه 250 هکتار از اراضی شهرستان دلیجان به کشت گل محمدی اختصاص دارد اظهار کرد: از این میزان کشت گل محمدی در دلیجان 221 هکتار آن بارور و 29 هکتار غیر بارور است.

 

وی، میانگین تولید گل محمدی از هر هکتار گلزار دلیجان را سه هزار و 200 کیلوگرم بیان کرد و افزود: پیش بینی می شود 707 تن گلبرگ از مزارع دلیجان برداشت شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی دلیجان گفت: همچنین پیش بینی می شود 30 لیتر اسانس و 941 هزار لیتر گلاب در کارگاه های فراوری در دلیجان تولید شود.

 

وی اضافه کرد: بیشترین گلستان گل محمدی در دهستان جوشق روستای خاوه و مهدی آباد و دهستان هستیجان روستای هستیجان و قالهر قرار دارد.

 

ارشدی خاطرنشان کرد: نیاز کم به آب، کاشت گل در مناطق سنگلاخی، شیب دار، کوهپایه ای و اراضی فقیر و همچنین صادراتی بودن آن و اشتغالزایی خوب و مناسب از ویژگی های کاشت گل محمدی توسط کشاورزان است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
تگها: دلیجان, رتبه نخست, تولید گل محمدی و گلاب, در استان مرکزی, پیش بینی تولید, 941 هزار لیتر گلاب, در دلیجان, پیام دلیجان