امروز: جمعه, 29 تیر 1397
محتوای خبر

12500 هکتار از مراتع دلیجان تحت پوشش بیمه مراتع قرار گرفت

20 خرداد 1396 کد خبر : 988618153



رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان از بیمه شدن بیش از 12500 هکتار از مراتع شهرستان دلیجان در سال جاری خبر داد و گفت: باید فرهنگ بیمه مراتع و محصولات کشاورزی و مرتعی در شهرستان نهادینه شود.

به گزارش پیام دلیجان؛به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی استان مرکزی، نصرالهی افزود: با توجه به وجود خطر سیل، تگرگ، خشکسالی و در پی آن آتش سوزی و تخریب مراتع در منطقه، مساحت 2307 هکتار مربوط به سامان عرفی کروگان، 4591 هکتار مربوط به سامان عرفی زر، 2373 هکتار مربوط به سامان عرفی واران جاسب و 3314 هکتار مربوط به سامان عرفی  قوچک تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با توجه به برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی در سنوات اخیر در این شهرستان و ارائه توضیحات کافی از سوی کارشناسان منابع طبیعی با فرهنگ سازی اهمیت بیمه می توان استقبال عمومی از سوی بهره‌برداران در زمینه بیمه مراتع در سطح شهرستان را افزایش داد.

نصرالهی بیان کرد: همه ساله در اثر عوامل طبیعی و انسانی حوادثی از قبیل سیل، آتش سوزی، خشکسالی و ... بخشی از مراتع تخریب می شود که با تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خسارت وارده به مراتع جبران خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دلیجان در پایان افزود: باید تمهیداتی در نظر گرفته شود که بیمه کردن عرصه های مرتعی در تمامی سامانه های عرفی شهرستان گسترش پیدا کند.

انتهای پیام




تگها: 12500 هکتار, مراتع دلیجان, تحت پوشش بیمه