امروز: یکشنبه, 06 خرداد 1397
محتوای خبر

70 درصد ظرفیت دانشجویی دانشگاه آزاد نراق خالی است

23 خرداد 1396 کد خبر : 988618182معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق با اشاره به اینکه حدود 95 درصد دانشجویان این دانشگاه غیربومی هستند، گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد نراق نسبت به هفت الی هشت سال گذشته کاهش یافته و می‌توان گفت 70 درصد ظرفیت دانشجویی بخصوص در مقاطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه خالی است.

به گزارش پیام دلیجان؛ کریم نوزاد نمین معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق، افزود: دانشگاه نراق از زمان تاسیس در سال 1368 تاکنون بیش از 17 هزار فارغ‌التحصیل را به جامعه تحویل داده است.

وی بیان کرد: حدود 95 درصد از دانشجویان دانشگاه آزاد نراق را دانشجویان غیربومی تشکیل می‌دهند و تعداد کمی دانشجوی بومی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این موضوع از همان ابتدای تاسیس دانشگاه تاکنون به این گونه بوده است.

وی تصریح کرد: برخورداری این سهم از دانشجویان غیربومی به سبب کم جمعیت بودن شهر و شهرستان نراق، وجود تعداد زیاد دانشگاه در منطقه و برخورداری آن از رشته‌های با قدمت، منحصر به فرد و برند است. دانشجویانی که همچون گذشته دانشگاه نراق را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند معمولا از شهرهای دور همچون تهران، ارومیه، مشهد، کرمان، آذربایجان، کاشان، اصفهان و شهرهای دور استان مرکزی به این شهر می‌آیند که باعث شده ظرفیت دانشجویان غیربومی بالاتر باشد و هنوز هم این روند در این دانشگاه ادامه دارد.
ایسنا
انتهای پیام
تگها: 70 درصد ظرفیت دانشجویی, دانشگاه آزاد نراق, خالی است