امروز: یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

هجوم ملخ ها به مزارع روستای فیروزآباد دلیجان+عکس

25 خرداد 1396 کد خبر : 988618195


یکی از اهالی روستای فیروزآباد دلیجان گفت: هجوم عجیب ملخ ها به مزارع خسارت زیادی به کشاورزان این منطقه وارد کرده است.


رسول محمدی یکی از اهالی روستای فیروزآباد دلیجان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پیام دلیجان،  گفت: در چند روز اخیر هجوم ملخ ها به مزارع روستای فیروزآباد دلیجان خسارت هایی را به کشاورزان این منطقه وارد کرده است.

محمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر محصول گندم و جو در این منطقه برداشت شده است اظهار کرد: ملخ ها به مزارع سبزی و صیفی جات منطقه هجوم آورده اند.

وی با اشاره به اینکه در سال های قبل سابقه چنین هجومی از سوی ملخ ها در منطقه نبوده است بیان کرد: به احتمال زیاد، شرایط مساعد آب و هوایی و پوشش گیاهی مناسب باعث پیدایش ملخ ها در منطقه شده است.

محمدی با بیان اینکه این ملخ ها به یکباره وارد منطقه شده اند اضافه کرد: هنوز جهاد کشاورزی شهرستان از وجود ملخ ها در منطقه اطلاعی ندارد.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان همواره با مشکلات فراوانی روبرو هستند بیان کرد: بعد از سرما زدگی برخی از محصولات کشاورزی هم اکنون هم شاهد حمله ملخ ها هستیم.

محمدی خاطرنشان کرد: از مسئولین جهاد کشاورزی و سایر دستگاههای متولی می خواهیم اقدامات لازم را در این خصوص بیندیشند، در صورت عدم مبارزه با این ملخ ها و ازدیاد آن ها ممکن است تمام محصولات کشاورزی این منطقه از بین برود.

فیروزآباد در جنوب بقعه امامزادگان معصوم دلیجان و نزدیکی رودخانه اناربار  واقع گردیده و یکی از روستاهای راجی نشین شهرستان دلیجان مانند زر و کروگان از دهستان زیبای جاسب و قالهر است که به زبان شیرین راجی صحبت می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
تگها: هجوم ملخ ها, مزارع روستای فیروزآباد دلیجان, عکس, پیام دلیجان