امروز: دوشنبه, 31 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

امام جمعه دلیجان: دولتمردان باید در مقابل بدعهدی آمریکا به مردم پاسخگو باشند/سند ۲۰۳۰ مخالف با استقلال کشور

26 خرداد 1396 کد خبر : 988618199

 

امام جمعه دلیجان با اشاره به تحریم‌های جدید کنگره آمریکا علیه ملت ایران گفت: این در حالیست که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده است و امروز مسئولین باید در قبال این اقدام آمریکا پاسخ در خوری داشته باشند.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی امام جمعه دلیجان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دلیجان ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و تسلیت سالگرد شهادت امام علی(ع) گفت: حضرت علی(ع) جانشین بلافصل پیامبر بر اساس دستور خداوند بود و با همه این فضائل مظلومانه به شهادت رسید.

 

وی مکتب علی(ع) را منجی جامعه امروز بشر دانست و افزود: این امام همام از جمله همراه پیامبر بود و تولد و شهادتش در خانه خدا اتفاق افتاد.

 

وی به توصیه‌های امام علی(ع) به مالک اشتر اشاره کرد و ادامه داد: عمل به تقوا و محبت به مردم از مهمترین سفارشات امام علی(ع) به مالک اشتر بود.

 

امام جمعه دلیجان با اشاره به اینکه امام علی(ع) با اسراف مخالف بود، بیان کرد: امروز هم خواص و دولتمردان باید با الگوگیری از این امام همام از برگزاری همایش‌ها و برپایی سفرهای آنچنانی خودداری کنند.

 

کرامتی به اهمیت روزه‌داری اشاره کرد و گفت: چندین سال است که ماه مبارک رمضان در تابستان و خردادماه قرار می‌گیرد و به خاطر شدت گرما در بسیاری از شهرهای ایران و سایر کشورها روزه‌ گرفتن دشوار می‌شود بر اساس سفارشات ائمه اطهار برترین جهاد، روزه گرفتن در هواى گرم است.

 

وی از اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی در لغو سند ۲۰۳۰ تشکر کرد و گفت: این سند که با افشاگری مقام معظم رهبری خطرات فرهنگی‌اش برملا و با حمایت اندیشمندان، دانشجویان، قشرهای مختلف فرهنگی و مردم بربطلان و جلوگیری از خساراتش تاکید شد.

 

امام جمعه دلیجان با تاکید بر اینکه این سند مخالف با استقلال کشور بود و باید لغو می شد، ادامه داد: باید از رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر کرد که با هوشیاری، بیداری و آینده‌نگری اجازه ندادند این سند ننگین در کشور ما اجرایی شود و قاطعانه جلوی اجرای آن را گرفتند.

 

وی به تمدید تحریم‌های جدید سنای آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا با این اقدامات بدعهدی خود را ثابت می‌کند، همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز از قبل گفته بودند، آمریکایی‌ها بدعهد هستند.

 

امام جمعه  دلیجان افزود: این در حالیست که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده است و امروز مسئولین باید در قبال این اقدام آمریکا پاسخ در خوری داشته باشند.

 

کرامتی همچنین به موفقیت جدید جبهه مقاومت در سوریه و عراق برای فتح مرز مشترک اشاره و افزود: با گرفتن مرز مشترک از دست داعش، کمر آمریکا، آل سعود و دشمنان شکسته شد.

 

انتهای پیام/
تگها: کرامتی, نمازجمعه دلیجان, پیام دلیجان, سند ۲۰۳۰ یونسکو, تحریم‌های آمریکا