امروز: جمعه, 29 تیر 1397
محتوای خبر

طوماری برای استاندار مرکزی؛ تلاش برای نجات یک قله/ بام استان مرکزی در حال آور شدن است+عکس

24 تیر 1396 کد خبر : 988618408

 

جمعی از دوستاران طبیعت شهرستان دلیجان با امضای طوماری خواستار رسیدگی مسئولان به برداشت های بی رویه از بام استان مرکزی شدند.

به گزارش  پیام دلیجان؛ شرکتی مجوز بهره برداری معدنی را در بالادست بیشه روستای مزوش و دامنه قله دومیر که با عنوان بام استان مرکزی شناخته می شود،کسب کرده که این بهره برداری ها با مخالفت جدی اهالی، دهیاری و شورای روستا و دوستداران محیط زیست منطقه مواجه شده است.

 

در پی اعتراض به صدور این نوع مجوز و بهره برداری های این چنینی، طوماری مردمی برای استاندار مرکزی و مسئولین ارسال شده تا مانع این اقدام شوند.

 

در متن این طومار آمده است:

 

استاندار محترم مرکزی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی احتراما نظر به اینکه قله دومیرشهرستان دلیجان به عنوان بام استان مرکزی با ارتفاع ۳۵۰۳ متر جزءیکی از مرتفع ترین قله های کشور است و جزء ذخایر ورزشی، زیست محیطی و گردشگری شهرستان است وظیفه هر مسئول و شهروندی حفظ این پتانسیل عظیم الهی است.

 

متاسفانه حضور معدنی در دامنه این کوه رفیع مشکلات و معضلات زیست محیطی را حادث شده است و چشم انداز این اثر را به چالش کشیده است.

 

خواهشمندیم جهت استفاده بهینه در همه زمینه ها از این موهبت، ترتیبی اتخاذ شود تا معدن مذکور تعطیل و وضعیت طبیعی قله حفظ شود.

 

قله سه هزار و ۴۵۰ متری کوه دومیر(بام استان مرکزی) بلند ترین قله استان مرکزی و پس از کرکس و شاهین سومین قله مرتفع کوههای مرکزی ایران است.

 

 

 

عکس ارسالی از حمیدرضا زاهدی

 

انتهای پیام/
تگها: طوماری برای استاندار مرکزی, تلاش برای نجات یک قله, بام استان مرکزی, در حال آور شدن است, عکس