امروز: جمعه, 03 خرداد 1398
محتوای خبر

امام جمعه دلیجان: نماز جمعه محور وحدت ملی است

30 تیر 1396 کد خبر : 988618441

 

امام جمعه دلیجان با اشاره به اینکه نماز جمعه محور وحدت ملی است بیان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر و قرارگاهی از ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق است.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ حجت الاسلام محمد تقی کرامتی امام جمعه دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه دلیجان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: اهل مدارا بودن و راستگو بودن از سفارشات امام جعفر صادق (ع) است که توصیه به این سفارش مانع بسیاری از ناهنجاری در جامعه می شود.

 

کرامتی با اشاره به اینکه عمل به آموزه های این امام همام در زندگی هر فردی تحول آفرین خواهد بود اظهار کرد: باید تلاش کرد که از سیره و رفتار آن حضرت بیاموزیم و در عمل به آن پایبند باشیم.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی در تهران، بیان کرد: نماز جمعه یکی از مهمترین نهادهایی است که از سوی حضرت امام خمینی (ره) و پس از پیروزی انقلاب اسلامی راه اندازی شده است.

 

امام جمعه دلیجان با بیان اینکه هم اکنون در ۹۰۰ شهر ایران اسلامی نماز جمعه اقامه می شود، بر اهمیت و جایگاه نماز جمعه تاکید کرد و گفت: همه مردم و مسئولین در نماز جمعه نقش دارند و همه کسانی که به خدا و قیامت اعتقاد دارند باید در این نماز حضور باشکوه داشته باشند.

 

کرامتی با اشاره به اینکه نماز جمعه محور وحدت ملی است بیان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر و قرارگاهی از ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق است.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) که به عنوان روز دختر نامگذاری شده است، بیان کرد: وجود حرم حضرت معصومه در کشور ما یک برکت بزرگ است و باید قدر این موهبت الهی را بدانیم و از شفاعت آن حضرت بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/
تگها: امام جمعه دلیجان, نماز جمعه, محور وحدت ملی, کرامتی, پیام دلیجان