امروز: جمعه, 02 فروردین 1398
محتوای خبر

سلیمی: باید آمریکا را از نقض برجام پشیمان کنیم/مطالبه مردمی برگشت به اقتدار هسته ای قبل از برجام عملیاتی شود

5 مرداد 1396 کد خبر : 988618484

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌‌های جدید آمریکا علیه ایران گفت:امروز روز انسجام ملی در برابر آمریکا است و باید مطالبه مردم در خصوص برگشت به اقتدار هسته ای قبل از برجام عملیاتی شود.

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان؛ با اشاره به تحریم‌‌های جدید آمریکا علیه ایران گفت: قطعا این تحریم های جدید بی تعهدی مجدد آمریکا را نشان می دهد و نقض صریح برجام است.

 

 

 

سلیمی با اشاره به اینکه برخی در کشور رفتارهای زشت آمریکایی ها را در تصویب تحریم های جدید علیه ایران را همواره توجیح می کنند اظهار کرد: این اقدام باعث گستاخ تر شدن آمریکایی شده است.

 

اتحاد مسئولین کشور در تائید نقض برجام از سوی آمریکا

 

وی ادامه داد: البته خوشبختانه در کشور یک اتفاق نظر در خصوص تحریم های جدید وجود دارد و اکثر مسئولین کشور این تصویب تحریم های جدید بر علیه ایران را نقض برجام می دانند.

 

ایران باید مقابل نقض برجام آمریکا به حالت قبل از تحریم ها برگردد

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون، تکلیف دولت را برای مقابله با این مصوبه جدید آمریکا مشخص کرده است افزود: بر اساس قانون اقدام متقابل، ایران باید در مقابل نقض برجام به حالت قبل از تحریم ها برگردد.

 

افکار عمومی منتظر اقدام متقابل دولت در برابر نقض برجام هستند

 

سلیمی با اشاره به اینکه وظیفه دولت است که در برابر این اقدام آمریکا قانون اقدام متقابل را آغاز کند ادامه داد: امروز بهترین زمان برای عمل به وعده های مسئولین در خصوص برگشت به حال قبل از برجام است و افکار عمومی منتظر اقدام مسئولین در این خصوص هستند.

 

در بحث نقض برجام آمریکا، نیاز به مصوبه جدید مجلس نداریم

 

وی با تاکید بر اینکه در بحث نقض برجام آمریکا نیاز به مصوبه جدید مجلس نداریم افزود: در قانون اقدام متقابل صریحا اعلام شده است که در صورت نقض برجام ایران به حالت قبل از برجام برگردد، هر چند این اقدام زمان بر است ولی باید انجام شود.

 

اگر در اولین مورد نقض برجام،برخورد قاطع انجام می شد،امروز شاهد این اقدامات نبودیم

 

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران تا کنون در برابر نقض مکرر برجام توسط آمریکا پاسخ محکمی نداده است اظهار کرد: اگر ایران در اولین مورد نقض برجام توسط آمریکا اقدام متقابل را انجام می داد امروز شاهد اینگونه اقدامات از سوی آمریکا نبودیم.

 

امروز روز پاسخ قاطع به آمریکا در برابر نقض برجام است

 

سلیمی با تاکید بر اینکه امروز روز پاسخ قاطع به آمریکا در برابر نقض برجام است گفت: باید اقدامات هسته ای کشور را مجددا آغاز کنیم چرا که در این زمان هیچ اقدام بهتر دیگری به غیر از این وجود ندارد.

 

باید آمریکا را از نقض برجام پشیمان کنیم

 

 عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید در برابر نقض برجام از سوی آمریکا به گونه ای برخورد کنیم که آمریکا از اقدامات خود در نقض برجام پشیمان شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی  افزود: همان طور که بارها اعلام شده است متن برجام نمی تواند منافع ما را تامین کند و تضمین های لازم وجود ندارد این در حالی است که ایران همه تعهدات خود را نقد انجام داده در حالی که طرف مقابل وعده های نسیه به ما داده است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه متن برجام هم به گونه ای نوشته شده است که خیلی نمی توانیم کاری کنیم چرا که باید شکایت را به خود آمریکا ببریم.

 

برجام معامله برد برد نبود

 

سلیمی با بیان اینکه امروز روشن شد که برجام معامله برد برد نبود ادامه داد: یک طرف(آمریکا) برد کرده است چون ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده است و طرف دیگر(ایران) به دلیل اینکه آمریکا به تعهداتش عمل نکرده است و وعده های نسیه ای داده که عملیاتی نشده اند،بردی نداشته است.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: هرچند تجربه تاریخی نشان می دهد که آمریکا عهد شکن بوده است، نقض برجام هم تجربه تاریخی دیگری شد که دیگر فریب آمریکا را نخوریم.

 

وی با اشاره به اینکه امروز همه باید یک صدا و در سایه وحدت در برابر نقض برجام آمریکا بایستیم خاطرنشان کرد: امروز روز انسجام ملی در برابر آمریکا است و باید مطالبه مردم در خصوص برگشت به اقتدار هسته ای قبل از برجام عملیاتی شود.

 

انتهای پیام/
تگها: سلیمی, آمریکا, نقض برجام, مطالبه مردمی, برگشت به اقتدار هسته ای قبل از برجام, پیام دلیجان, سلیمی, نمازجمعه دلیجان