امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

رئیس جمعیت هلال شهرستان دلیجان خبر داد: امداد رسانی به دو کوهنورد گرفتار در ارتفاعات سرویان دلیجان

10 مرداد 1396 کد خبر : 988618517


رئیس جمعیت هلال شهرستان دلیجان از امداد رسانی به دو کوهنورد گرفتار در ارتفاعات سرویان دلیجان خبر داد.


به گزارش  پیام دلیجان؛ حمیدرضا اشرفی رئیس جمعیت هلال شهرستان دلیجان گفت: طی تماس تلفنی که شامگاه یکشنبه هشتم مرداد با عوامل امدادی شهرستان دلیجان مبنی بر گرفتار شدن دو کوهنورد در دره ای در ارتفاعات سرویان (شمال شهر دلیجان ) گرفته شد، تیم امداد و نجات هلال احمر شهرستان دلیجان سریعا جهت امداد به موقیعت اعلامی اعزام شدند.


اشرفی اظهار کرد: تیم امداد و نجات پایگاه همای سعادت دوشنبه نهم مرداد طی عملیاتی نفس گیر و خطرناک این دو کوهنورد را که بر اثر تاریکی هوا راه خود را گم کرده بودند و هر لحظه امکان سقوط آنها به دره عمیق در ارتفاع 3000 متری  وجود داشت که این دو کوهنورد با استفاده از درختچه های بادام خود را نگه داشته بودن تا از سقوط به دره جلوگیری کنند را نجات دادند.


وی تصریح کرد: سرانجام پس از 6 ساعت عملیات سخت و نفس گیر حادثه دیدگان از محل حادثه رهاسازی و به محل امن منتقل شدند.


رئیس جمعیت هلال شهرستان دلیجان گفت: عوامل امدادی اعزامی به همراه دو کوهنورد صحیح و سالم در ساعات اولیه بامداد به دلیجان بازگشتند .


اشرافی در پایان از مردم خواست تا درصورت مشاهده هرگونه حادثه از جمله جاده ای و کوهستانی و... در اسرع وقت با ندای امداد جمعیت هلال احمر با شماره 112 تماس حاصل کنند تا در سریع ترین زمان ممکن نسبت به امدادرسانی به حادثه دیدگان اقدام شود.

 

انتهای پیام/
تگها: رئیس جمعیت هلال شهرستان دلیجان, امداد رسانی به دو کوهنورد, ارتفاعات سرویان دلیجان