امروز: دوشنبه, 04 تیر 1397
محتوای خبر

صداقت در نگارش خبر، مهمترین رسالت قلم خبرنگاران است

17 مرداد 1396 کد خبر : 988618559

 

خبرنگار شهرستان دلیجان  وظیفه و  رسالت خبرنگاران را در درجه اول آگاهی بخشی مردم از وقایع و رویدادها مثبت و منفی جامعه دانست و گفت: البته در این امر بایستی رعایت امانت، صداقت و سرعت عمل در خبررسانی که مستلزم ذوق و استعداد هنری است را رعایت کرد.

 

حمیدرضا زاهدی عکاس و خبرنگار شهرستان دلیجان به مناسبت سالروز شهادت صارمی و روز خبرنگار در گفتگو با پیام دلیجان گفت: سوال تکراری خبرنگاران از خبرنگاران؛ سخن از خبرنگاران و مشکلاتشان در آستانه روز خبرنگار، به چرخه تکرار رسیده است.

 

زاهدی خبرنگاران را آئینه تمام نمای جامعه دانست و اظهار کرد: خبرنگاران علاوه بر پوشش اخبار و رویدادهای منطقه خود، کاستی‌ها و مشکلات مردم و منطقه را به گوش مسئولان می‌رسانند، اما مشکلات خبرنگاران را چه کسانی به گوش مسئولان برسانند؟

 

وی ادامه داد: گرچه خبرنگاران و فعالان رسانه، کاستی‌ها و مشکلات را به گوش مسئولان می‌رسانند، ولی در برخی موارد به دلیل پایین بودن آستانه تحمل برخی مسئولان، با عکس العمل‌های ناخوشایندی از سوی آنان مواجه می‌شوند.

 

زاهدی گفت: خبرنگاری، در شهرهای کوچک مانند دلیجان شغل نیست، بلکه شادی کردن با خنده‌ها و دلخوشی‌های مردمانی است که آنان را دوست داریم و از سوی دیگر هم با درد و رنج آنان آشنا می‌شویم و به غیر از انتقال این دردها و آلام به گوش مسئولین کاری دیگر از دست‌مان بر نمی‌آید.

 

عکاس و خبرنگار شهرستان دلیجان  وظیفه و  رسالت خبرنگاران را در درجه اول آگاهی بخشی مردم از وقایع و رویدادها مثبت و منفی جامعه دانست و گفت: البته در این امر بایستی رعایت امانت، صداقت و سرعت عمل در خبررسانی که مستلزم ذوق و استعداد هنری است را رعایت کرد.

 

وی به مشکلات خبرنگاران اشاره کرد و افزود: دغدغه‌های مالی، پرخطر بودن کار خبرنگاری، عدم پاسخگویی برخی مسئولین به ساده‌ترین درخواست‌ها و گاهی نیز عدم همکاری در تهیه خبر علی‌رغم آمادگی ما جهت انتشار در رسانه‌های محلی و رسمی فرا استانی و ... از مهمترین مشکلات خبرنگاران است.

 

زاهدی خاطرنشان کرد: البته گفتن دردها و گلایه‌های جامعه خبرنگاران داستان جدیدی نیست و فکر می‌کنم علاوه بر تکرار هر ساله در این روزها یک داستان است.

 

انتهای پیام/
تگها: صداقت در نگارش خبر, مهمترین رسالت قلم خبرنگاران, استان مرکزی, پیام دلیجان, زاهدی