امروز: دوشنبه, 04 تیر 1397
محتوای خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:شناسایی ۳۵ هزار متقاضی کار در استان مرکزی/کارگران ۷۸ واحد تولیدی حقوق معوق دارند

19 مرداد 1396 کد خبر : 988618570

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: در حال حاضر از سه هزار واحد صنعتی استان مرکزی ۷۸ واحد مشکل کارگری دارند و حقوق کارگران‌شان معوق شده است.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ محمدتقی آبایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با   اراک امروزبا بیان اینکه ۶۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، گفت: استان مرکزی استان صنعتی و کارگری است که به رغم داشتن سه هزار واحد صنعتی و تولیدی تنها تعداد دو هزار و ۶۰۰ واحد آن فعال هستند و بیش از ۵ کارگر در این واحدها اشتغال دارند.

 

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکار استان در بهار امسال براساس مرکز آمار  ۷.۴ درصد بوده است، استان مرکزی پایین‌ترین میزان بیکاری را در بین استان‌های کشور براساس گزارش مرکز آمار به خود اختصاص داده است.

 

شناسایی ۳۵ هزار متقاضی کار در استان مرکزی

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اینکه در استان مرکزی ۳۵ هزار نفر جویای کار هستند، افزود: البته تعداد بیکاران بیش از این است و  این تعداد متقاضی جویای کار هستند.

 

وی به مشکلات کارگری استان هم اشاره‌ای کرد و گفت: متاسفانه آن طوری که از سوی برخی از رسانه‌ها اعلام می شود وضعیت استان از لحاظ کارگری خیلی هم بد نیست.

 

حقوق معوق کارگران در ۷۸ واحد تولیدی استان مرکزی

 

آبایی بیان کرد: در حال حاضر از سه هزار واحد صنعتی استان مرکزی ۷۸ واحد مشکل کارگری دارند و حقوق کارگرانشان معوق شده است.

 

وی با اشاره به اینکه کمتر از ۳ درصد از واحدهای تولید استان مرکزی حقوق کارگرانشان معوق است افزود: این موضوع امری طبیعی است و شرایط استان مطلوب است.

 

پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی به سفر اخبر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ۴ مردادماه به استان اشاره کرد و گفت: در این سفر پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان مصوب شد که این میزان تسهیلات نسبت به سال‌های قبل ۵ برابر رشد داشته است.

 

آبایی اظهار کرد: این منابع توسط بانک‌های توسعه تعاون و بانک ملت پرداخت می‌شود که امیدواریم با تخصیص ۱۰۰ درصدی شاهد کاهش بیکاری استان باشیم.

 

انتهای پیام/
تگها: شناسایی ۳۵ هزار متقاضی, کار, در استان مرکزی, کارگران ۷۸ واحد تولیدی, حقوق معوق