امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

مدیرشهرسازی و معماری راه وشهرسازی استان خبر داد: تکمیل پروژه طراحی شهری محدوده بازار تاریخی نراق تا پایان سال

20 شهریور 1396 کد خبر : 988618743


مدیرشهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی از تکمیل پروژه طراحی شهری خیابان امام خمینی (ره) شهر نراق( محدوده بازار تاریخی این شهر)خبر داد.


علی بیات مدیرشهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی در گفتگو با پیام دلیجان؛گفت: با تلاشهای انجام شده درسال گذشته گامهای بلندی در زمینه طرح های  شهری نراق برداشته شد که منجر به ابلاغ  طرح ویژه نراق از طرف دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به استانداری مرکزی در تیرماه گذشته شد.

 

 


بیات اظهار کرد: از نیمه دوم مردادماه سال جاری، قرارداد تهیه پروژه طراحی شهری ورودی بازار شهر نراق در دستور کار قرار گرفت.


وی با اشاره به اینکه این پروژه توسط دانشگاه کاشان به عنوان مشاور تهیه کننده طرح آغاز شده است ادامه داد: برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر 340 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که امیدواریم تا پایان سال جاری  به اتمام برسد.


مدیرشهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: این پروژه به منظور ساماندهی بناهای محور بازار تاریخی این شهر و مناسب سازی محیط شهری و همچنین ساختمانها و فضای شهری برای معلولین و... در دستور کار قرار دارد.


وی ادامه داد: اجرای این پروژه موجب خواهد شد تا شهر نراق به عنوان یکی از عناصر قدیمی پهنه –محور تاریخی کاشان -قم در حفظ و احیاء نقش تاریخی و گردشگری تقویت و معرفی شود که در نهایت باعث رونق بخشی به محور بازار این شهر و در جذب نیروی انسانی و گردشگر موثر خواهد بود.


بازار نراق که به بازار شمس السلطنه نیز شهره است، از آثار تاریخی بسیار زیبا و دیدنی است که در قرن 13 هجری، ساخته شده است.معماری بنای این بازار همراه با حجره‌ها و تیمچه‌ها از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است. سقف‌های گنبدی شکل این بازار ویژگی منحصر به فردی به آن بخشیده است.


انتهای پیام/
تگها: مدیرشهرسازی, معماری, راه شهرسازی استان, تکمیل پروژه طراحی شهری, محدوده بازار تاریخی نراق, تا پایان سال