امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

در شش ماهه نخست امسال؛ کشف بیشترین مواد مخدر استان مرکزی در دلیجان

4 مهر 1396 کد خبر : 988618847

 

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: بیشترین کشفیات مواد مخدر استان در شش ماه نخست امسال با یک تن و ۵۱۳ کیلوگرم در دلیجان بوده است.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ به نقل از اراک امروز؛ سرهنگ یوسف سپهوند جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی در شورای هماهنگی مبازه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: طرح برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر در تداوم برنامه های اجرایی پلیس در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی از جمله اولویت های پلیس استان است.

 

سپهوند بااشاره به اقدامات انجام شده در راستای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و اعتیاد در استان مرکزی  اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال دو تن و ۹۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان مرکزی کشف شده است.

 

 

وی با تاکید بر اینکه در مجموع شش هزار و ۷۷۷ نفر دستگیر شده اند ادامه داد: در این راستا شش هزار و ۵۶۰ معتاد خرده فروش و ۲۱۷ نفر در قالب ۱۲ باند بزرگ دستگیر شده اند.

 

 

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: بیشترین کشفیات مواد مخدر استان با یک تن و ۵۱۳ کیلوگرم در دلیجان، ۷۲۹ کیلوگرم در اراک، ۲۷۵ کیلو گرم در ساوه و ۱۳۳ کیلوگرم در خمین بوده است.

 

 

وی ادامه داد: بیشترین کشفیات مواد مخدر به ترتیب تریاک، حشیش، هروئین و بعد از آنها شیشه، گل، گلاس و سایر مواد مخدر دیگر در رده های بعد قرار دارند.

 

 

سپهوند با تاکید بر اینکه در استان مشکل نگهداری معتادین را داریم گفت: این موضوع از مطالبات قبلی پلیس استان مرکزی بوده است به طوری که اگر ظرفیت نگهداری معتادین به ۵۰۰ نفر هم برسد باز هم کم است.

 

 

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از سرقت های خرد استان توسط معتادین انجام می شود افزود: برنامه ریزی برای کاهش معتادین استان در کاهش بسیاری از جرائم موثر خواهد بود.

 

انتهای پیام/
تگها: کشف, بیشترین مواد مخدر استان مرکزی, در دلیجان