امروز: جمعه, 02 فروردین 1398
محتوای خبر

آمادگی نمایندگان برای برگزاری جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی: تعلل در معرفی وزیر علوم به روند توسعه کشور آسیب می زند/سهم خواهی فرصت طلبان از رئیس جمهور برای پستهای مدیریتی دولت

20 مهر 1396 کد خبر : 988618997


دبیرکمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تعلل رئیس جمهور در معرفی وزیر علوم و تحقیقات به مجلس شورای اسلامی آسیب های جدی را به روند توسعه و پیشرفت کشور وارد می کند.

 

دبیرکمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان؛ در خصوص تعلل دولت دوازدهم برای معرفی وزیر علوم، گفت: نمایندگان مجلس انتظار دارند دولت هر چه سریعتر نسبت به معرفی گزینه پیشنهادی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی اقدام کند.

 

 سلیمی با اشاره به اینکه در بین اساتید دانشگاه نیروهای توانمند فراوانی داریم اظهار کرد: رئیس جمهور می تواند از اساتید توانمند برای معرفی وزیر علوم استفاده کند.

وی ادامه داد: معطل بودن وزارتخانه علوم آسیب های جدی را به روند توسعه و پیشرفت کشور در بخش تولید علم، دانش و فناوری وارد می کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی هم درخواست هایی را از رئیس جمهور مبنی بر معرفی هر چه زودتر وزیر پیشنهادی علوم داشته است.

نمایندگان مجلس آماده برگزاری جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی علوم

سلیمی اظهار کرد: نمایندگان مجلس این آمادگی را دارند تا در صورت معرفی وزیر پیشنهادی علوم از سوی دولت در اولین فرصت مسیر را برای برگزاری جلسه رای اعتماد باز کند تا صندلی وزارت علوم از مدیر لایق خالی نماند.

دبیرکمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تأخیر در معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس بیانگر این است که عده ای به دنبال سهم خواهی هستند تا گزینه های خودشان را به دولت القا کنند.

سهم خواهی فرصت طلبان از رئیس جمهور برای پستهای مدیریتی دولت

سلیمی با تاکید بر اینکه سهم خواهان یقه رئیس جمهور را رها نمی کنند گفت: شاهد هستیم سهم خواهان دولت نیروهای خود را در لایه های مدیریتی کشور منصوب می کند.

وی ادامه داد: در ایام انتخابات بسیاری از افراد فرصت طلب وارد ستادهای انتخاباتی آقای روحانی شدند و امروز به دنبال فرصت طلبی خودشان هستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور در این شرایط نباید تحت تاثیر افراد منفعت طلب قرار گیرد و باید ثابت کند که برآمده از رای مردم است، نه افراد فرصت طلب که به دنبال منافع خودشان هستند.

دبیرکمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: منفعت طلبان در عرصه اقتصادی نشان داده اند که به فکر حل مشکلات مردم نیستند بلکه به دنبال منافع خودشان هستند.

سلیمی با اشاره به اینکه وزارتخانه های علوم و نیرو جزء وزارتخانه های مهم و حساس کشور هستند خاطرنشان کرد: امیدواریم که رئیس جمهور هر چه زودتر نسبت به معرفی این دو وزیر پیشنهادی به مجلس اقدام کند و این وزارتخانه ها را از بلاتکلیفی در آورد.

انتهای پیام/
تگها: آمادگی نمایندگان, برگزاری جلسه, رای اعتماد وزیر پیشنهادی, تعلل در معرفی وزیر علوم, روند توسعه کشور, آسیب می زند, سهم خواهی فرصت طلبان, رئیس جمهور, پستهای مدیریتی دولت, پیام دلیجان