امروز: جمعه, 04 خرداد 1397
محتوای خبر

امام جمعه دلیجان: اعتراض امام (ره) علیه کاپیتولاسیون، فریادی برای آزادی بشریت بود

28 مهر 1396 کد خبر : 988619059


امام جمعه دلیجان به چهارم آبان سالروز پیشنهاد تصویب قانون کاپیتولاسیون توسط رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت: اعتراض امام (ره) در آن زمان بر علیه این قانون فریادی برای آزادی بشریت بود.

به گزارش پیام دلیجان؛ حجت الاسلام محمدتقی کرامتی امام جمعه دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه به آثار لقمه حرام در زندگی اشاره کرد و گفت: لقمه‌ حرام از دست شیطان گرفته می‌شود و جز تاریکی، ظلمت قلب و مستجاب نشدن دعا اثری نخواهد داشت.

 

 


کرامتی اظهار کرد: در آیات و روایات مختلف طلب روزی حلال به عنوان یکی از اسباب آمرزش گناهان یاد شده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به چهارم آبان سالروز پیشنهاد تصویب قانون کاپیتولاسیون توسط رژیم پهلوی اشاره کرد و افزود: حضرت امام (ره) با قدرت علیه این قانون ایستادگی کردند که در نهایت منجر به تبعید ایشان شد.

امام جمعه دلیجان اظهار کرد: تحمیل قانون کاپیتولاسیون بر ملت ایران در حقیقت قانونی علیه انسانیت بود که اعتراض امام (ره) در آن زمان فریادی برای آزادی بشریت بود.

وی به دشمنی آمریکا با ملت ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا تمام توان خود را برای ضربه زدن به ملت ایران به کار گرفته است و تازمانی که انقلاب اسلامی ایران پا برجا است دشمنی آمریکا وجود خواهد داشت.

کرامتی اضافه کرد: در موضوع برجام بار دیگر دشمنی آمریکا برای مردم و کارگزاران نظام آشکار تر شد و درسی شد برای تعدادی افراد ساده لوح که فکر می کردند با برجام دشمنی ها تمام می شود.

امام جمعه دلیجان با تاکید بر اینکه برجام راهی برای توهین بیشتر آمریکا به ملت ایران شد افزود: تا زمانی که انقلاب پابرجا است شعار مرگ بر آمریکا یکی از شعارهای اساسی ملت ایران خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از نخبگان کشور اشاره کرد و ادامه داد: اگر می خواهیم کشور قدرتمند و مقتدری داشته باشیم باید به نخبگان کشور توجه بیشتری کنیم.

امام جمعه دلیجان با اشاره به اینکه نخبگان کشور دارای ظرفیت و توانمندی بالایی هستند خاطرنشان کرد: تکیه بر نخبگان کشور می تواند رشد علمی کشور را افزایش دهد و مشکلات و گرفتاری های را برطرف کند.

انتهای پیام/
تگها: امام جمعه دلیجان, اعتراض امام (ره), کاپیتولاسیون, فریادی برای آزادی بشریت, کرامتی, پیام دلیجان