امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

پنج واحد آلاینده صنعتی در دلیجان اخطار زیست محیطی گرفتند

1 تیر 1394 کد خبر : 98861910

به گزارش پیام دلیجان، به نقل از ایرنا، کامبیز خلیلی در این خصوص گفت: چهار واحد از صنایع آلاینده اخطار گرفته در زمینه تولید عایق رطوبتی است که در ناحیه صنعتی شهدای راونج و شهرک صنعتی دلیجان فعال هستند و با انتشار گازهای آلاینده در هوای دلیجان به شدت بر کیفیت محیطی اثرگذاری نامطلوب داشتند و فعالیت مجدد آن ها منوط به رفع آلایندگی، نصب سامانه فیلتراسیون و مهار گاز متصاعد شده از دودکش است. 

 

وی افزود: یکی دیگر از واحدهای صنعتی که اخطار دریافت کرده در حوزه تولید قیر فعالیت داشت که به شدت آلایندگی محیطی داشت.

 

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلیجان اظهار کرد: اگر چه دلیجان به عنوان قطب تولید عایق رطوبتی کشور شهرت دارد، اما این نقش موجب نمی شود که صنایع فعال در این چرخه موازین زیست محیطی را در مناسبات کاری خود به درستی تعریف نکنند و با آلایندگی آسیب و تخریب محیطی داشته باشند. 

 

خلیلی با بیان اینکه نداشتن فیلتراسیون استاندارد در واحدهای صنعتی مهمترین عامل آلودگی هوای این شهرستان است گفت:یکصد واحد تولید ایزوگام، 30 واحد کوره آجرپزی، 14 کارخانه تولید پودر صنعتی و معادن شن و ماسه از کانون های آلودگی این شهرستان هستند . 

 

وی بیان کرد: این واحدهای صنعتی سیستم فیلتراسیون دارند اما خارج از استانداردهای لازم است که با انتشار گازهای آلاینده در هوای دلیجان به شدت بر کیفیت محیط اثرگذاری دارند. 

 

سرپرست حفاظت از محیط زیست شهرستان دلیجان گفت: بر اساس تکالیف قانون برنامه پنجم توسعه هر اقدام تولیدی و صنعتی باید با مجوز، نظارت و پیوست مطالعات زیست محیطی فعالیت کند و طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی نیز هر واحد تولیدی که اثرگذاری منفی در کیفیت منابع زیستی داشته باشد بایستی تعطیل شود. 

 

وی اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال تاکنون به 37 واحد صنعتی وتولیدی آلاینده این شهرستان اخطار زیست محیطی داده شده است. 

 

شهرستان دلیجان در جنوب استان مرکزی با 40هزار نفر جمعیت به عنوان چهارمین شهر آلوده استان مرکزی مطرح است.

 

انتهای پیام/