امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

طی یکسال گذشته؛ علاقمندان به مطالعه در دلیجان 245هزار کتاب از کتابخانه ها امانت گرفتند

20 آبان 1396 کد خبر : 988619230

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه ۳۵۰۰ نفر هم عضو فعال کتابخانه های شهرستان هستند گفت: ۲۴۵ هزار جلد کتاب در یکسال گذشته به اعضای کتابخانه ها امانت داده شده است.

 

فهیمه لطفعلی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان با اشاره به اینکه در دلیجان پنج باب کتابخانه وجود دارد گفت: از این تعداد دو کتابخانه در شهردلیجان (اشراق و علامه سید عبدالهادی حسینی دلیجانی)، یک کتابخانه در نراق (فاضلین نراقی)، یک کتابخانه در روستای راونج (الغدیر) و یک کتابخانه مشارکتی در واران جاسب (مرحوم ناصری) است. 

 

وی ادامه داد: شهرستان دلیجان مجموعأ دارای 65 هزار جلد کتاب دربخشهای مختلف اصلی٬ مرجع ٫ کودک و نوجوان وکمک درسی است.

 

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه ۳۵۰۰ نفر هم عضو فعال کتابخانه های شهرستان هستندافزود: ۲۴۵ هزار جلد کتاب در یکسال گذشته به اعضای کتابخانه ها امانت داده شده است.

 

لطفعلی اضافه کرد: به منظور کمک به بالابردن سرانه مطالعه مفید در یکسال گذشته بیش از 80 نشست کتابخوان ویژه٬ کتابخانه ای٬ مدرسه ای وتخصصی در سطح شهرستان به‌منظور به اشتراک‌گذاری تجربیات مطالعاتی اقشار مختلف برگزار شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین جمع خوانی کتاب٬ معرفی کتاب ماه در قالب نقد و‌بررسی و ...از دیگر اقدامات در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی بوده است.

 

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان به برنامه های پیش بینی شده به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی در دلیجان اشاره کرد و افزود: رونمایی کتاب، نقد کتاب، نشست کتابخوان بخشی از برنامه ها است.

 

لطفعلی اظهار کرد: کارگاه آموزش مهارتهای قصه گویی ویژه مادران و برگزاری بیش از ده مورد برنامه های مختلف ترویجی کتاب در قالب بازدید مدارس و مسابقات مختلف کتابخوانی از دیگر برنامه ها است.

 

وی افزود:عضویت رایگان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در روز 24 آبان را یکی از برنامه های این هفته عنوان کرد و گفت: در این روز علاقمندان می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی در این نهاد فرهنگی عضو و از خدمات آن به صورت رایگان به مدت یک سال بهره مند شوند.

 

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان خاطرنشان کرد: کتابخانه مشارکتی واران جاسب سال گذشته به عنوان روستای دوستدار کتاب در سطح کشور معرفی شد.

 

انتهای پیام/
تگها: علاقمندان, مطالعه, در دلیجان, 245هزار کتاب, کتابخانه ها, امانت, گرفتند, پیام دلیجان