امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

چاپ ۱۰ عنوان کتاب در دلیجان/۲۳ نویسنده در شهرستان دلیجان فعالیت دارند

23 آبان 1396 کد خبر : 988619259

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان گفت: در یکسال گذشته ۱۰ عنوان کتاب در این شهرستان به چاپ رسیده است.

 

حمید صادقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان گفت: با آغازهفته کتاب (٢٠ الی ٢٦آبان) برنامه‌های خوبی در سطح شهرستان پیش بینی شده است که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی موسسات و نهادهای فرهنگی اجرا می شود.

صادقی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب در محل بیمارستان و همچنین نمایشگاه کتاب نویسندگان بومی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله این برنامه ها است.

وی ادامه داد: در این هفته کتاب «گلابند جوزقند» نوشته عبداله یوسفی اولین کتاب راجی دلیجان در مراسمی با حضور دکتر احسان رضایی داستان نویس از بنیاد شعر و ادبیات ایرانیان رونمایی می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان بااشاره به اینکه بیش از ۲۳ نویسنده در شهرستان دلیجان فعالیت دارند که از این تعداد ۱۰ نفر در حوزه شعر به صورت تخصصی کار می کنند. بیان کرد: البته این تعداد نویسندگانی هستند که تا کنون موفق به انتشار آثارشان شده اند، تعداد نویسندگان و شاعران  بیش از این تعداد است.

صادقی بیان کرد: در طول یک سال گذشته ۱۰ کتاب در حوزه شعر و ادبیات و داستان از نویسندگان بومی شهرستان دلیجان به چاپ رسیده که از این تعداد پنج کتاب در حوزه شعر بوده است.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دلیجان با تاکید بر اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: کتاب و کتابخوانی نقش موثری در توسعه و تعالی جامعه دارد.

وی خاطرنشان کرد: ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی مهمترین راهکار پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

انتهای پیام/
تگها: چاپ, ۱۰ عنوان کتاب, در دلیجان, ۲۳ نویسنده, شهرستان دلیجان, فعالیت دارند, پیام دلیجان