امروز: سه شنبه, 26 شهریور 1398
محتوای خبر

رئیس اداره فرهنگ دلیجان خبر داد: ارسال ۱۰۰ اثر به جشنواره استانی «شعر مقاومت»

29 آبان 1396 کد خبر : 988619301

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان از ارسال ۱۰ اثر از ۴۵ شاعر استان مرکزی به جشنواره استانی «شعر مقاومت» به میزبانی این شهرستان خبر داد.

حمید صادقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان، گفت: اولین جشنواره استانی «شعر مقاومت» تحت عنوان «فانوس‌های روشن» به مناسبت هفته بسیج دوم آذرماه در سالن سوم خرداد شهر دلیجان برگزار می‌شود.

 

صادقی اظهار کرد: جشنواره شعر مقاومت با گستره استانی و با موضوعاتی شامل "مدافعین حرم و مقاومت اسلامی"، "دفاع مقدس"، "دوران فراموش نشدنی"، "بسیج و ارزش های فرهنگی و دینی"، "بسیج و کارکردهای اجتماعی"، "میهن ایران مهد ارزش های انسانی" و "نیایش و زیبایی های شعر بشریت" برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: با پایان یافتن مهلت ارسال آثار ۱۰۰ اثر از ۴۵ شاعر استان مرکزی به دبیرخانه این جشنواره استانی ارسال شده است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان بیان کرد: کانون بسیج هنرمندان استان مرکزی و شهرستان دلیجان، ناحیه مقاومت بسیج دلیجان، شهرداری و شورای اسلامی شهر دلیجان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و انجمن ادبی کوثر دلیجان در برگزاری این برنامه مشارکت دارند.

 

صادقی اظهار کرد: این جشنواره با هدف تبیین ابعاد مختلف فرهنگ ایثار، مقاومت و پایداری، تعمیق و ترویج فرهنگ و آموزه‌های دینی و ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی به زبان شعر برگزار می‌شود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه از آثار برتر در هر بخش تقدیر به عمل خواهد آمد.

 

انتهای پیام/
تگها: رئیس اداره فرهنگ دلیجان, ارسال ۱۰۰ اثر, جشنواره استانی, «شعر مقاومت»