امروز: جمعه, 04 خرداد 1397
محتوای خبر

به مناسبت هفته بسیج صورت گرفت؛ برگزاری اولین جشنواره استانی شعر مقاومت در دلیجان

3 آذر 1396 کد خبر : 988619329

 

اولین جشنواره استانی «شعر مقاومت» تحت عنوان «فانوس‌های روشن» به مناسبت هفته بسیج شامگاه پنج شنبه دوم آذرماه در سالن سوم خرداد شهر دلیجان برگزار ‌شد.

به گزارش  پیام دلیجان، اولین جشنواره استانی «شعر مقاومت» تحت عنوان «فانوس‌های روشن» به مناسبت هفته بسیج شامگاه پنج شنبه دوم آذرماه در سالن سوم خرداد شهر دلیجان برگزار ‌شد.

 

 

 

کانون بسیج هنرمندان استان مرکزی و شهرستان دلیجان، ناحیه مقاومت بسیج دلیجان، شهرداری و شورای اسلامی شهر دلیجان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و انجمن ادبی کوثر دلیجان در برگزاری این برنامه مشارکت داشتند.

 

جشنواره شعر مقاومت با گستره استانی و با موضوعاتی شامل "مدافعین حرم و مقاومت اسلامی"، "دفاع مقدس"، "دوران فراموش نشدنی"، "بسیج و ارزش های فرهنگی و دینی"، "بسیج و کارکردهای اجتماعی"، "میهن ایران مهد ارزش های انسانی" و "نیایش و زیبایی های شعر بشریت" برگزار شد.

 

۱۰۰ اثر از ۴۵ شاعر استان مرکزی به دبیرخانه این جشنواره استانی ارسال شده بود که در نهایت نفر اول سرکار خانم اکرم قجری از شهر نراق ، نفر دوم جناب آقای علی شاملو از شازند و نفر سوم جناب اقای علی یوسفی از دلیجان موفق شدند رتبه های برتر جشنواره فانوس های روشن را کسب کنند.

 

همچنین خانمها اعظم عباسی از دلیجان ، فاطمه آل طاهر از خمین و سعیده فرجی از دلیجان به عنوان برگزیدگان جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

داوران اولین دوره جناب دکتر عباس احمدی از اراک و جناب محمد زارعی و خانم پائیز رحیمی از دلیجان بودند. 

 

در این مراسم مهدی رحیمی شاعر کشوری به عنوان میهمان ویژه و همچنین شاعرانی از سراسر استان مرکزی به شعرخوانی پرداختند.گروه هم آوائی موعود گروه برتر کشور نیز در این مراسم به اجرای برنامه پرداختند.

 

صادقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان گفت: این جشنواره با هدف تبیین ابعاد مختلف فرهنگ ایثار، مقاومت و پایداری، تعمیق و ترویج فرهنگ و آموزه‌های دینی و ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی به زبان شعر برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/
تگها: جشنواره استانی, شعر مقاومت, در دلیجان