امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

اقتصاد مقاومتی؛ تفکری که ورق زندگی جوان دلیجانی را برگرداند/کارم را با ۵۰۰ هزار تومان آغاز کردم

11 آذر 1396 کد خبر : 988619397

 

هادی خراسانی جوانان ۳۳ ساله دلیجانی دارای مدرک کارشناسی ارشد مواد است که عشق به تولید و کارآفرینی باعث شد تا از مدیریت تولید در یکی از واحدهای دست بکشد و به پرورش شتر مرغ روی بیاورد.

به گزارش پیام دلیجان؛ واژه اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری برای نخستین بار در شهریور سال ۱۳۸۹ مطرح شد یک الگوی علمی متناسب با نیازهای کشور است.

 

موضوع اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی از مباحثی است در سال های اخیر بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است که این موضوع در انتخاب شعارهای سال به وضوح قابل مشاهده است.

 

درآمدزایی و خودکفایی حاصل از تولید ملی یکی از امتیازات برجسته و قابل تقدیری است که در سال های اخیر در قالب اقتصاد مقاومتی بارها مورد تأکید قرار گرفته است و بسیاری از جوانان موفق شدند با استفاده از این ویژگی ها علاوه بر ایجاد اشتغال و تولید برای خودشان زمینه اشتغال برای سایر جوانان را هم فراهم کنند.

 

هادی خراسانی فرد جوان ۳۳ ساله دلیجانی دارای مدرک کارشناسی ارشد مواد است که عشق علاقه به تولید و کارآفرینی باعث شد تا از مدیریت تولید در یکی از واحدها دست بکشد و به پرورش شتر مرغ روی بیاورد.

 

هادی خراسانی کارآفرین دلیجانی در گفتگو با پیام دلیجان؛ با اشاره به اینکه علاقه فراوانی به تولید و کارآفرینی دارم گفت: این عشق و علاقه زیاد من باعث شد از مدیر تولید در یکی از شرکت های دلیجان دست بکشم و به فعالیت در زمینه پرورش شتر مرغ بپردازم.

 

خراسانی با اشاره به اینکه در ابتدا سرمایه چندانی برای فعالیت نداشتم اظهار کرد: در سال ۹۳ با سرمایه ۵۰۰ هزار تومانی با پرورش دو جوجه شترمرغ فعالیتم را آغاز کردم.

 

کارم را با تسهیلات بسیج سازندگی توسعه دادم

 

وی ادامه داد: از آنجایی که به دنبال توسعه فعالیت های خود و ایجاد اشتغال برای جوانان بودم نیاز به سرمایه داشتم که در سال ۹۴ با دریافت ۳۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی دلیجان موفق شدم این فعالیت را توسعه دهم.

 

کارآفرین دلیجانی بیان کرد: هم اکنون ۲۱ قطعه شترمرغ تخم گذار و ۴۰ جوجه شتر مرغ پرواری دارم و توانسته ام علاوه بر ایجاد اشتغال برای خودم برای یکی دیگر از جوانان تحصیل کرده های دلیجان نیز اشتغال ایجاد کنم.

 

 

خراسانی فرد بیان کرد: در این چندسالی که در زمینه پرورش شتر مرغ فعالیت داشته ام بیشتر سرمایه گذاری کردم و تازه فعالیتم به بار نشسته است.

 

وی با اشاره به اینکه از فعالیت اقتصادی خود رضایت دارم، ادامه داد: به دنبال توسعه فعالیت هایم هستم و خیلی دوست دارم با توسعه فعالیت های اقتصاد مقاومتی بتوانم جوانان زیادی را مشغول به کار کنم و از طرف دیگر برای تولید کشور افتخارآفرین باشم.

 

کارآفرین دلیجانی به بازار خوب پرورش شتر مرغ در کشور اشاره ای کرد و افزود: خوشبختانه بازار فروش شتر مرغ در کشور خوب است علاوه بر اینکه زمینه صادرات این محصول هم به خوبی فراهم است.

 

 

خراسانی فرد با تاکید بر اینکه از شترمرغ می توان محصولات فراوانی را تولید و روانه بازار کرد ادامه داد: به دنبال این هستیم که بتوانیم حداکثر استفاده را از این محصول داشته باشیم.

 

وی با انتقاد از بروکراسی اداری که برای دریافت مجوز برای توسعه فعالیت های خود دارد اشاره ای کرد و افزود: بیش از یکسال است که برای دریافت مجوز فعالیت به جهاد کشاورزی شهرستان اقدام کرده ام که هر بار با برخورد با یک مانع نتوانسته ام مجوز دریافت کنم.

 

کارآفرین دلیجانی با بیان اینکه قوانین و مقررات برای تولید خیلی دست و پا گیر هستند اظهار کرد: با این شرایط خیلی سخت می توان به تولید پرداخت و از مسئولان انتظار می رود با کاهش بروکراسی اداری شرایط را برای تولید کنندگان فراهم کنند.

 

 

انتهای پیام/
تگها: اقتصاد مقاومتی, پیام دلیجان, در دلیجان, سپاه دلیجان, پرورش شترمرغ, هادی خراسانی