امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

وقتی امید باشد؛ کارآفرینی با یک چرخ خیاطی از کنج خانه/اشتغالزایی برای ۱۲ نفر

14 آذر 1396 کد خبر : 988619410
 
کارآفرین دلیجانی گفت: با افزایش تعداد کارکنان در کارگاه خیاطی تولیدات افزایش پیدا کرد ولی از آن طرف فروش محصولات کاهش پیدا کرد.

 

به گزارش پیام دلیجان توسعه کارآفرینی یکی از مولفه‌های اقتصادمقاومتی بوده و حمایت از کارآفرینان یک ضرورت انکارناپذیر در توسعه اقتصادی کشور است.

 

حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به‌عنوان ارکان اساسی توسعه و ایجاد اشتغال در کشور امری ضروری است. 

 

حمایت مسئولان از کارآفرینان، ایده‌ها و کسب و کارهای نو به‌عنوان ارکان اساسی توسعه و ایجاد اشتغال می‌تواند به خروج از رکود و ارتقاء سطح زندگی مردم کمک کند و سبب کاهش آمار بیکاری در جامعه شود.

 

زمانی‌پور یکی از کارآفرینان دلیجانی است که با اندک داشته مالی خود آستین همت را برای به گردش درآوردن چرخه اقتصادمقاومتی بالا زده است.

 

وی در گفتگو با پیام دلیجان یکی از دلایل ورود خود به بازار کار و حوزه کارآفرینی را علاقه شخصی عنوان کرد و گفت: از همان ابتدا علاقه خاصی به حرفه خیاطی داشتم و همین خود انگیزیه‌ای شد تا از سال گذشته کار خود را شروع کنم.

 

وی افزود: زمانی که کار را شروع کردم باتوجه به اینکه تنها یک چرخ خیاطی داشتم، تصمیم گرفتم در خانه به کار دوخت تشک و پشتی‌های سنتی بپردازم.

 

 

زمانی‌پور اظهار کرد: تبلیغات در فضای مجازی فرصتی را برایم مهیا کرد که بتوانم بازار خوبی برای تولیدات خود پیدا کنم و کمک کم فعالیت اقتصادی خود را گسترش دهم.

 

وی افزود: با رونق گرفتن بازار فروش تولیدات، موفق شدم بدون دریافت هیچ گونه تسهیلاتی و با اتکاء به توان مالی خود کارگاهی را در شهرک صنعتی دلیجان راه‌اندازی کنم و افراد بیشتری را به کارگیری کنم تا جایی که در حال حاضر برای ۱۲ نفر در همین کارگاه ایجاد اشتغال کرده‌ام.

 

این کارآفرین دلیجانی با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی موجود بازار فروش تولیدات رونق چندانی ندارد، گفت: متاسفانه در بحث فروش روز به روز شرایط بدتر می‌شود و ناچار به انبار کردن تولیدات هستم تا شاید فرصت بهتری برای فروش در آینده مهیا شود؛ به ناچار تمامی سرمایه خود را برای حفظ کارگاه تا به امروز هزینه کرده‌ام تا بتوانم کارگاه تولیدی را اداره کنم.

 

 

وی با گله‌مندی از مسئولین بیان کرد: برای اینکه بتوانم بخشی از تولیدات کارگاه را به فروش برسانم ناچار شدم تا در کنار جاده بساط دستفروشی به پا کنم ولی با مخالفت جدی مسئولان راهداری مواجه شدم و متاسفانه مسئولان شهری هم همکاری لازم را در بحث فروش ندارند به طوری که اجازه فروش تولیدات را در بازار روز را به من نداده‌اند ولی من همچنان امیدوار هستم که بتوانم علاوه بر توسعه کارگاه فرصت اشتغالزایی برای افراد بیشتری را فراهم سازم.

 

انتهای پیام/
تگها: کارآفرینی با یک چرخ خیاطی, دلیجان, پیام دلیجان, زمانی پور