امروز: پنج شنبه, 06 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

به بهانه‌ روز ملی حمل‌ونقل؛ رکود اقتصادی دامن‌ شرکت‌های حمل و نقل هم گرفت/کاهش ۳۰ درصدی ترانزیت کالا نسبت به سال گذشته

26 آذر 1396 کد خبر : 988619510


مدیر تعاونی حمل‌و نقل کامیون‌داران خود مالکی راننده دلیجان با تاکید بر اینکه وضعیت شرکت های حمل و نقل این روزها خوب نیست، گفت: به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، فعالیت شرکت تعاونی های حمل و نقل نیز نسبت به گذشته بسیار کاهش داشته است.

به گزارش پیام دلیجان؛ ۲۶ آذر، به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و به منظور آگاه ‌سازی جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل، از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور تحت عنوان روز ملی حمل و نقل نام گرفت.

شبکه حمل ونقل نقش تاثیرگذاری را در فعالیت های اقتصادی و تجاری کشور بر عهده دارد و به عنوان یکی از عوامل زمینه سازِ توفیق کشور در عرصه تولید و بازرگانی داخلی و خارجی به شمار می رود.

بخش بزرگ و پُر مخاطب حمل و نقل با وجود گستردگی و سهم بالایی که در جابه جایی کالاها و خدمات بر عهده دارد، نیازمند حمایت برای ادامه فعالیت است.

غلامعلی محمدی، مدیر تعاونی حمل‌و نقل کامیون‌داران خود مالکی راننده دلیجان در این گفتگو با پیام دلیجان؛ گفت: تعاونی حمل و نقل کامیون‌داران خود مالکی راننده دلیجان از سال ۷۲ فعالیت خود را در بخش حمل و نقل کالا  آغاز کرده است.

محمدی با اشاره به اینکه ۸۰ راننده عضو این شرکت تعاونی هستند، اظهار کرد: به دلیل وضعیت اقتصادی موجود، وضعیت شرکت های حمل و نقل مطلوب نیست و شرایط کاری شرکت تعاونی های حمل و نقل نسبت به گذشته بسیار کم شده است.

مدیر تعاونی حمل‌و نقل کامیون‌داران خود مالکی راننده دلیجان اظهار کرد: امسال در مقایسه با سال گذشته، ترانزیت کالا بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است به طوری که ۱۴ نفر از اعضا امتیاز عضویت خود را واگذار کرده‌اند و هم اکنون شرکت با ۶۶ راننده خدمات ارائه می دهد.

محمدی اظهار کرد: از طرف دیگر به دلیل مشکلات نقدینگی که در شرکت های تولیدی وجود دارد جابه جایی کالاها به صورت اقساط انجام می شود در حالیکه تا پیش از این این خدمات به شکل نقدی بود.

وی ادامه داد: در صورتی که شرایط اقتصادی کشور به همین منوال پیش رود، وضعیت شرکت تعاونی های حمل و نقل روز به روز بدتر خواهد شد و از دولت انتظار داریم برای اینکه فعالیت های این شرکت ها تداوم داشته حمایت های لازم را از این قشر داشته باشند.

مدیر تعاونی حمل‌و نقل کامیون‌داران خود مالکی راننده دلیجان، فرسوده بودن ناوگان حمل‌و نقل را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و افزود: میزان کارکرد به دلیل فرسودگی پائین آمده است و به همین دلیل بسیاری از راننده ها هم توان تعویض خودروی خود را ندارند؛ هر چند دولت تسهیلاتی را برای نوسازی ناوگان به رانندگان پرداخت می‌کند ولی عدم توانایی در تامین ضمانت بانکی و پرداخت اقساط، رانندگان رغبتی برای دریافت تسهیلات ندارند.

محمدی خاطرنشان کرد: از شهریورماه امسال سهم سازمان پایانه های حمل و نقل یک درصد افزایش داشته است همچنین در بخش درآمدها سه درصدی که به سازمان پایانه های حمل و نقل پرداخت نیز به چهار درصد افزایش پیدا کرده که این موضوع با توجه به شرایط موجود به مشکلات شرکت های تعاونی رانندگان افزوده است.

انتهای پیام/
تگها: به بهانه‌ روز ملی حمل‌ونقل, رکود اقتصادی, دامن‌ شرکت‌های حمل و نقل, کاهش ۳۰ درصدی ترانزیت کالا, نسبت به سال گذشته, پیام دلیجان