امروز: سه شنبه, 26 شهریور 1398
محتوای خبر

کارشناس مسائل سیاسی؛ ۹ دی؛ تبلور بصیرت و هوشیاری ملت ایران/فتنه ۸۸ پیوند سران و حامیان فتنه با ضدانقلاب و منافقین بود

6 دی 1396 کد خبر : 988619597

یک کارشناس مسائل سیاسی فتنه ۸۸ را پیوند سران و حامیان فتنه با ضدانقلاب و منافقین دانست و گفت: برای ایجاد کودتای رنگی در ایران دشمن یکی دو سال پیش از انتخابات با استفاده از نیروهای داخلی و خارجی خود برنامه‌ریزی کرده بود.

 

 علی مقدسی از کارشناسان مسائل سیاسی و از اساتید دانشگاه استان مرکزی در گفتگو با پیام دلیجان در خصوص فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی گفت: جنگ میان حق و باطل پایان‌ناپذیر بوده و جبهه باطل برای دستیابی به اهداف خود در مقابل جبهه حق توطئه‌ها و فتنه‌های متفاوتی را طراحی می‌کند.

 

وی با تاکید بر اینکه دشمن برنامه‌ریزی قبلی برای ایجاد فتنه در ایران داشت، گفت: فتنه ۸۸ تنها محدود به بازه زمانی این سال نبود چراکه یکی دو سال پیش از انتخابات، دشمن برای ایجاد انقلاب رنگی در کشور با استفاده از نیروهای داخلی و خارجی خود برنامه‌ریزی کرده بود.

 

این کارشناس مسائل سیاسی فتنه ۸۸ را پیوند سران و حامیان فتنه با ضدانقلاب و منافقین دانست و یادآور شد: انتخاب یک رنگ برای اولین بار از سوی یک نامزد انتخاباتی، تشکیل کمیته صیانت از آراء، اعلام پیروزی قبل از اعلام نتایج، برنامه‌ریزی برای برگزاری جشن پیروزی همگی نشان از برنامه‌ریزی قبلی دشمن برای ایجاد فتنه بود.

 

مقدسی با تاکید بر اینکه تقلیل فتنه ۸۸ به تقابل دو کاندیدای انتخاباتی کاری اشتباه است، افزود: با رصد حوادث سال ۸۸ در می‌یابیم که فتنه این سال فراتر از مباحث انتخابات بوده و هدف نهایی براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و در شعارهای فتنه‌گران در روز عاشورا این مهم به طور کامل مشهود است.

 

وی با بیان اینکه حماسه ۹ دی، خروش ملت ایران علیه فتنه دشمنان بود، گفت: بصیرت ملت ایران باعث شد که مرز بین حق و باطل را به موقع تشخیص داده و در پیچ تاریخی به هنگام عمل کنند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به تفاوت فتنه ۸۸ با ۷۸ گفت: با وجود اینکه هر دو این فتنه‌ها از سوی دشمن طراحی شده بود ولی نسبت به یکدیگر بسیار متفاوت هستند؛ چراکه فتنه ۸۸ بسیار گسترده‌تر از فتنه ۷۸ بود و مقدمات و برنامه‌ریزی برای شکل‌گیری آن نیز در طولانی‌ مدت انجام شد، در حالیکه فتنه ۷۸ در سطح دانشگاه و دانشجویان شکل گرفت.

 

مقدسی هدف هر دو فتنه را یکی دانست و گفت: در فتنه ۸۸ اهداف فتنه به شکل صریح در شعارهای فتنه‌گران بیان می‌شد.

 

وی هدف اصلی فتنه‌گران را براندازی نظام اسلامی دانست و افزود: فتنه‌گران تلاش داشتند چنانچه به هدف اصلی‌ خود دست پیدا نکنند، شکاف اجتماعی عمیقی در جامعه ایجاد کنند تا با ماندگاری آن در فرصت‌های بعدی از آن بهره‌برداری لازم را داشته باشند.

 

این استاد دانشگاه، جنس فتنه ۸۸ را از نوع جنگ نرم عنوان کرد و گفت: با برخورد نرمی که نظام با فتنه‌گران داشت تا حدودی توطئه دشمنان خنثی شد ولی تبعات آن هنوز در جامعه وجود دارد؛ در واقع نظام برای جلوگیری از تداوم فتنه ۸۸ تصمیم به حصر سران فتنه گرفت.

 

مقدسی با تاکید بر اینکه فتنه ۸۸ عقبه خارجی داشت، گفت: مسئول این حوادث سرویس‌های جاسوسی غرب بودند که این فتنه را طراحی و مورد حمایت قرار دادند؛ دشمنان گروه‌ها و احزاب سیاسی همسو با برنامه‌های خود را در داخل هماهنگ کرده بودند و موجی به راه انداختند تا عده‌ای از فریب‌خوردگان داخلی درگیر احساسات جناحی شده و تصور کنند که حقی از آنان ضایع شده است.

 

وی وظیفه اقشار مختلف از جمله اساتید و نخبگان جامعه را در زنده نگه‌داشتن حماسه ۹ دی بسیار خطیر دانست و گفت: باتوجه به اینکه توطئه‌ها و فتنه‌ها پایانی ندارد، حماسه‌هایی نظیر ۹ دی نیز باید تداوم داشته باشد.

 

این استاد دانشگاه با تاکید بر تقویت اعتقادات و بصیرت مردم برای مقابله با جنگ نرم دشمن گفت: وحدت و بصیرت مردم حماسه ۹ دی را ماندگار کرد.

 

مقدسی فتنه را غبارآلود شدن فضای تشخیص حق و باطل دانست و ادامه داد: در چنین شرایطی تشخیص حق از باطل سخت خواهد بود و لازم است که جامعه به سلاح بصیرت تجهیز شوند، در صورتی که شناخت ایجاد شد تشخیص بین حق و باطل آسان می‌شود و حتی در بسیاری از موارد با دشمن‌شناسی می‌توان خیلی از مسائل و فتنه‌ها را پیش‌بینی و در زمان وقوع به راحتی برخورد و آن را خنثی کرد.

 

این کارشناس مسائل سیاسی یکی از پایه‌های بصیرت را داشتن ایمان قوی دانست و افزود: اگر مردم ایمان قوی داشته باشند هرگز در فتنه‌ها راه را گم نمی‌کند.

 

انتهای پیام/
تگها: کارشناس مسائل سیاسی, ۹ دی, تبلور, بصیرت و هوشیاری, ملت ایران, فتنه ۸۸, پیوند, سران, حامیان فتنه, ضدانقلاب و منافقین, بود, پیام دلیجان