امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای: مردم گله مندند؛ اما پای اصل نظام ایستادند/برخی با کم‌کاری و ایجاد نارضایتی به دنبال اجرای برجام دو هستند

10 دی 1396 کد خبر : 988619637


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از مردم گله مند هستند ولی پای اصل نظام هستند افزود: برخی ها فکر نکنند که از این اعتراضات آبی برایشان گرم می شود.


به گزارش پیام دلیجان حجت الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت ۹ دی در مسجد امام حسین(ع) دلیجان گفت: بسیاری از مشکلات پیش روی انسان ها در بستر خطایی که در تحلیل ها و محاسبات داریم به وجود می آید.

سلیمی اظهار کرد: این اشتباهات در شرایط مختلف هزینه های سنگینی را به همراه دارد که در برخی از موارد جبران آنها بسیار سخت خواهد بود.

بستر انتخابات؛ ابزار استکبار برای تغییر نظام ها

وی با اشاره به حوادث سال ۸۸ بیان کرد: در حوادث سال ۸۸ هم برخی از افراد با تحلیل های نادرست خود سطح چالش های حوادث این سال را بع موضوع انتخابات تقلیل دادند و نقش عناصر خارجی را در این حوادث کمرنگ نشان دادند و این موضوعات باعث شد نظام با چالش های جدی روبه رو شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استکبار از بستر انتخابات برای تغییر نظام ها استفاده می کند بیان کرد: بعضی از سازمان های جاسوسی با تلاش ها و برنامه ریزی هایی که از سال های قبل انجام داده بودند در انتخابات سال ۸۸ به دنبال ایجاد انقلاب های رنگین و مخملی در کشور بودند.

حضور جاسوسان آمریکایی در ایران، ماه ها قبل از انتخابات ۸۸

سلیمی با بیان اینکه دشمنان از سال های قبل برای ایجاد اختشاش در سال ۸۸ در کشور برنامه داشت ادامه داد: سفرهای فراوانی که در سال های ۸۷ و ۸۸ توسط نیروهای جاسوسی آمریکا به بهانه ارتباطات دانشگاهی انجام می گرفت در شکل گیری این حوادث سال ۸۸ تاثیر گذار بود.

وی بزرگداشت حماسه ۹ دی را مهم دانست و افزود: برگزاری این مراسم کمک می کند تا در آینده با حوادث مشابه برخوردهای مناسبی داشته باشیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بازخوانی حوادث سال ۸۸ بیانگر این است که حوادث این سال بسیار پیچیده تر از آن بود که عده ای بخواهند با تحلیل های خود آن را تقلیل کنند.

سلیمی نقش نفوذی ها را در ایجاد حوادث سال ۸۸ مهم دانست و ادامه داد: متاسفانه مسئولان با فضای خوش بینانه و اعتمادهای بی جا از اصل موضوع غافل شدند.

وی با تاکید بر اینکه نفوذی ها به دنبال فرصت سوزی و فتنه انگیزی هستند افزود: نفوذی ها به دنبال گفتمان سازی بدلی در جامعه هستند. در این شرایط به جای اینکه مردم و مسئولان به فکر حل مشکلات اصلی جامعه باشند موضوعات فرعی به عنوان مسائل اصل قلمداد می شوند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی به اعتراضاتی که اخیرا در برخی از نقاط کشور وجود دارد اشاره کرد و افزود: این اعتراضات به دلیل مشکلات صنفی ایجاد شده است باید مواظب باشیم در تحلیل ها دچار اشتباه نشویم.

وی با تاکید بر اینکه نظام قوی تر از آن است که بخواهد با این اعتراضات دچار مشکل شود گفت: برای ایجاد و حفظ نظام هزینه های زیادی شده است و همه باید تلاش کنند این اعتراضات به نحوه صحیحی مدیریت شود تا آسیبی به نظام وارد نشود.

مردم گله مندند؛ اما پای اصل نظام ایستادند/حمایت امریکا و عربستان از فتنه گران داخلی

سلیمی با اشاره به اینکه برخی از مردم گله مند هستند ولی پای اصل نظام هستند افزود: برخی ها فکر نکنند که از این اعتراضات آبی برایشان گرم می شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در روزهای اخیر که اعتراضاتی در کشور رخ داد ترامپ و نمایندگان این کشور با خوشحالی از این جریانات حمایت کرده اند نباید اجازه دهیم این اعتراضات بستری برای سو استفاده باشد.

وی اظهار کرد: به نظر می رسد که برخی کم کاری کردند تا مردم به خیابان ها بیایند تا برجام دو را کلید بزنند، مواظب باشیم.

سلیمی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند وحدت و انسجام ملی هستیم افزود: همه باید با هر عقیده در کنار هم باشند و اجازه ندهند استکبار از این فضا سو استفاده کنند.

امریکا برای کشاندن جنگ به داخل کشور برای گرفتن انتقام تلاش می کند

وی با بیان اینکه آمریکا به واسطه شکستی که در منطقه خورده به دنبال انتقام گیری است ادامه داد: آمریکا با همکاری اسرائیل و عربستان با برنامه ریزی که انجام داده اند به دنبال کشاندن فتنه به داخل کشور هستند مواظب باشیم فریب نخوریم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فضای مجازی بی در و پیکر در کشور بیان کرد: متاسفانه هرکس هر مطلبی که دلش بخواهد در این فضا قرار می دهد بدون اینکه از صحت و سقم آن با خبر باشد.

هدایت اعتراضات اخیر از سوی سلطنت طلبان خارج نشین

سلیمی با اشاره به اینکه فضای مجازی در کشور رها شده است خاطرنشان کرد: سلطنت طلبان با مایوس کردن مردم، مردم را به خیابان ها کشانده اند و از خارج از مرزها اعتراضات را هدایت می کنند.

انتهای پیام/
تگها: سلیمی, نماینده مردم دلیجان و محلات, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای, مردم گله مندند, پای اصل نظام ایستادند, برخی با کم‌کاری, ایجاد نارضایتی, اجرای برجام دو