امروز: سه شنبه, 26 شهریور 1398
محتوای خبر

برای اولین بار؛ استان مرکزی میزبان بخشی از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد

12 دی 1396 کد خبر : 988619653

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری بخشی از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای اولین بار به میزبانی استان مرکزی خبر داد.

 

محسن شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در گفتگو با پیام دلیجان گفت: چندین سال است که جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر علاوه بر تهران در برخی از استان‌ها نیز برگزار می‌شود، امسال هم استان مرکزی میزبان بخشی از این جشنواره خواهد بود.

شریفی اظهار کرد: در این جشنواره ۱۴ نمایش از ۸ گروه نمایش در شهرهای اراک، ساوه، شازند و تفرش به روی صحنه می‌روند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: آثاری که در استان ارائه می‌شود آثاری منتخب از استان‌های آذربایجان غربی، سمنان، تهران و استان مرکزی است.

وی با اشاره به اینکه از استان مرکزی سه اثر از شهرهای اراک و محلات به عنوان آثار منتخب به جشنواره راه یافته‌اند، اظهار کرد: یکی از آثار منتخب استان مرکزی در استان‌های چهارمحال‌و بختیاری، خوزستان و لرستان به روی صحنه می‌رود.

شریفی اضافه کرد:‌ جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۳ دی‌ماه به مدت ۳ روز در استان مرکزی برگزار می‌شود. 

در این جشنواره نمایش‌های «هفت روز از تیر ۶۰» به کارگردانی کامران شهلایی از تهران، «شرتل» به کارگردانی  علی‌اصغر خطیب‌زاده از سمنان، «آناتومی» تنهایی به کارگردانی حامد محبی از آذربایجان غربی، «گل» به کارگردانی یاسر خاسب از تهران، «شب اسرارآمیز» به کارگردانی عبدالله آشتیانی از تهران به‌عنوان نمایش‌های برگزیده جشنواره هرکدام در دو سانس اجرا می‌شوند.

در اراک این آثار نمایشی در سالن نمایش فرهنگ‌سرای آئینه و در ساوه در سالن سلمان ساوجی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر و اداره ارشاد شازند به روی صحنه می‌روند.

انتهای پیام/
تگها: برای اولین بار, استان مرکزی, میزبان, بخشی, جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر, شد, پیام دلیجان