امروز: سه شنبه, 26 شهریور 1398
محتوای خبر

دستگیری شکارچی غیرمجاز مرغابی در دلیجان+عکس

14 دی 1396 کد خبر : 988619667


مسئول محیط طبیعی اداره محیط زیست دلیجان از دستگیری شکارچی غیرمجاز مرغابی در این شهرستان خبرداد.


حسنی مسئول محیط طبیعی اداره محیط زیست دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان گفت: در پی گزارش یکی از دوستداران طبیعت شهرستان مبنی بر ورود شکارچیان غیرمجاز به منطقه چم صالحی، مامورین یگان حفاظت از محیط ‌زیست به منطقه مورد نظر اعزام شدند.

 

 


حسنی اظهار کرد: با عملیات غافلگیرانه و با تلاش پرسنل یگان حفاظت از محیط زیست دلیجان شکارچی غیرمجاز دستگیر و از آن یک قبضه اسلحه شکاری و لاشه یک مرغابی شکار شده کشف و ضبط شد.


وی بیان کرد: شکارچیان غیرمجاز پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی بیشتر و صدور رای نهایی به مرجع قضایی شهرستان معرفی شدند.


مسئول محیط طبیعی اداره محیط زیست دلیجان با اشاره به اینکه امسال مجوز شکار در شهرستان صادر نشده است افزود: هرگونه شکار در شهرستان ممنوع بوده است.


استان مرکزی یکی از مناطق برخوردار طبیعی در امتداد زاگرس است که انواع مناطق زیستگاهی تالابی، کویر، کوهستانی، دشت و غیره را در خود دارد و بر اساس آخرین مطالعات انجام شده تاکنون 363 گونه جانوری شامل 53گونه پستاندار، 205 گونه پرنده، 54 گونه خزنده، 20 گونه دوزیست، 17گونه آبزی و یکهزار و 336 گونه گیاهی در آن شناسایی شده است.


12 و 25 صدم درصد از مساحت استان مرکزی در قالب 11 منطقه تحت مدیریت زیست محیطی به ثبت رسیده که این مناطق از بهترین زیستگاه ها و پناهگاه های حیات وحش کشور محسوب می شوند.

مناطق تحت حمایت استان مرکزی شامل 2 منطقه حفاظت شده هفتاد قله اراک و الوند خمین، دو پناهگاه حیات وحش راسوند شازند و جاسب دلیجان، مناطق شکارممنوع بازرجان تفرش، کلاهه آشتیان، چال خاتون شازند، پلنگاب خنداب، خرقان زرندیه و تالاب میقان و اثر طبیعی ملی غار نخجیر است.

انتهای پیام/
تگها: دستگیری شکارچی غیرمجاز مرغابی, در دلیجان, عکس, دستگیری شکارچی غیرمجاز, مرغابی, دلیجان