امروز: دوشنبه, 26 آذر 1397
محتوای خبر

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: کاهش 6 تا 8 درجه دمای هوا تا سه شنبه در استان مرکزی/بارش ها تا 24 ساعت آینده به صورت پراکنده ادامه دارد

16 دی 1396 کد خبر : 988619674

 

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: پیش بینی می شود دمای حداقل هوا در استان مرکزی نسبت به دماهای صبح امروز تا صبح سه شنبه بین 6 تا 8 درجه کاهش یابد.مرتضی ذوالفقاری مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با پیام دلیجان؛ گفت: گزارش ایستگاه های هواشناسی حاکی از بارش برف و باران از همه نقاط استان طی 24 ساعات گذشته بوده است.


ذوالفقاری اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته بیشتر بارش ها در استان به میزان 11.1 میلیمتر مربوط به شهرستان تفرش و کمترین میزان بارش ها با 1.2 میلیمتر در محلات و دلیجان بوده است.


وی با اشاره به اینکه بارش در برخی از نقاط تا فردا تداوم دارد افزود: بر این اساس طی 24 ساعت آینده هم احتمال رگبار برف با شدت کمتر و عمدتا در مناطق جنوب، جنوب شرق و شرق استان وجود دارد.


مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود جبهه سرد سامانه با شمالی شدن جریانات هوا طی ساعات آینده استان مرکزی را تحت تاثیر قرار دهد ادامه داد: با عبور سامانه و شمالی شدن جریانات هوا و افزایش فشار جو دمای حداقل هوا کاهش خواهد یافت.


وی اضافه کرد:  پیش بینی می شود دمای حداقل هوا نسبت به دماهای صبح امروز تا صبح سه شنبه بین 6 تا 8 درجه کاهش یابد.


ذوالفقاری خاطرنشان کرد: با توجه به رطوبت موجود در جو و کاهش دما پدیده مه در اغلب نواحی استان بویژه در ساعات شب وصبح طی دو روز آینده پیش بینی می شود.


انتهای پیام/
تگها: کاهش 6 تا 8 درجه دمای هوا, پیام دلیجان, دلیجان