امروز: چهارشنبه, 04 اردیبهشت 1398
محتوای خبر

املاک معاند مانعی بر سر راه اجرای پروژه ای ۴ ساله؛ انتظار برای تکمیل عملیات اجرایی محور دلیجان-نراق ادامه دارد

18 دی 1396 کد خبر : 988619690

 

 چهار سالی می‌شود که دوبانده شدن محور دلیجان به نراق در دستور کار مسئولان راه و شهرسازی استان مرکزی قرار گرفته است ولی در این مدت تنها موفق شده‌اند که ۸ کیلومتر از محور را دوبانده کنند.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ شهرستان دلیجان در کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب قرار گرفته است از این‌رو روزانه ۱۰۰ هزار خودرو در این محور تردد می‌کند.

 

محور دلیجان به نراق یکی از پروژه‌هایی است که عملیات اجرای آن سال‌هاست به طول انجامیده و هنوز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است و همین امر باعث شده تا مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان و مسافران به وجود آید.

 

از آنجائیکه کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب از مسیرهای ترانزیتی مهم محسوب می‌شود از این‌رو تکمیل این محور می‌تواند ضمن افزایش ایمنی به توسعه پایدار شهری از طریق ایجاد درآمد و اشتغالزایی بیانجامد.

 

 

 

هرساله در راه‌های این محور شاهد بروز تصادفاتی هستیم که خسارات مالی و جانی را برای مسافران به همراه دارد. لذا به منظور کاهش آمار سوانح رانندگی در این مسیر بایستی عملیات اجرای محور دلیجان-نراق تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 

از سوی دیگر به دلیل ظرفیت گردشگری که شهرستان دلیجان دارد، دو بانده شدن این محور می‌تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری شهرستان داشته باشد.

 

تصادف مربوط به روز شنبه ۱۶ دی ماه ۹۶ در محور دلیجان به نراق

 

 

مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی:

توافق نهایی برای تملک ملک مانع در اجرای پروژه انجام نشده است

 

مجید شارقی مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان؛ با اشاره به اجرای عملیات احداث محور دلیجان-نراق گفت: عملیات احداث این محور به طول ۱۱ کیلومتر و عرض ۱۱ متر از حدود چهار سال قبل آغاز شد که در حال حاضر تنها عملیات احداث ۳ کیلومتر دیگر از این محور باقی مانده است.

 

مدیرکل راه شهرسازی استان مرکزی وجود معارض را یکی از دلایلی کُند شدن عملیات اجرای پروژه دانست و گفت: وجود یک مرغداری در این محور مانع از تکمیل پروژه شده است و علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده هنوز به نتجه نهایی نرسیده‌ایم.

 

انتهای پیام/
تگها: املاک معاند, مانعی بر سر راه, اجرای پروژه ای ۴ ساله, انتظار برای تکمیل, عملیات اجرایی, محور دلیجان-نراق