امروز: چهارشنبه, 04 اردیبهشت 1398
محتوای خبر

مدیرکل راهداری استان مرکزی خبر داد: راه اندازی نخستین سامانه هوشمند توزین در حال حرکت استان مرکزی در دلیجان

19 دی 1396 کد خبر : 988619694


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: نخستین سامانه هوشمند توزین در هنگام حرکت (WIM) با حداقل خطای وزنی در محور دلیجان به اصفهان در حال نصب است.


علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزیدر گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان؛ گفت: نخستین سامانه هوشمند توزین در هنگام حرکت (WIM) با حداقل خطای وزنی در لاین غربی محور دلیجان به اصفهان در حال نصب است.


زندی فر با اشاره به اینکه اضافه ظرفیت خودروهای سنگین موجب مستهلک شدن ناوگان حمل و نقل، سوانح رانندگی و از بین رفتن زیرساخت های جاده ای می شود اظهار کرد: راه اندازی سامانه توزین حین حرکت موجب جلوگیری از تخریب جاده های ارتباطی، اعمال مقررات و جمع آوری اطلاعات ترافیکی می شود.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی یادآورشد: سامانه‌های توزین حین حرکت، قابلیت اندازه گیری وزن وسایل نقلیه را بدون نیاز به توقف آنها دارند.


وی ادامه داد: با نصب این سیستم در نزدیکی پلیس‌راه‌ها می‌توان اطلاعات بسیار مفیدی از ترافیک جاده بدست آورد که در شناسایی نقاط ضعف و قوت کنترل مسیر در نگهداری بهینه از جاده و حفاظت از جان رانندگان با مشخص نمودن وسایل نقلیهٔ متخلف (دارای اضافه بار و یا اضافه سرعت) کارا خواهد بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: همچنین این سیستم با ارائهٔ آمارهای دقیق از تردد کلیهٔ خودروهای عبوری بر اساس کلاس‌بندی خودرو‌ها، پلیس و سازمان های مرتبط با حمل و نقل جاده ای را در برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شرایط جاده یاری می‌کند.


زندی فر خاطرنشان کرد: نمایش اطلاعات وسایل نقلیه عبوری، هشدار صوتی در صورت عبور وسیله نقلیه با تخلف اضافه بار یا اضافه سرعت، ذخیره عکس و اطلاعات تمامی خودروهای عبوری در بانک اطلاعاتی، امکان گزارش‌گیری با قابلیت فیلتر بر اساس(تاریخ، پلاک خودرو، کلاس خودرو، میزان بار عبوری، سرعت خودرو)، تخلفات صورت گرفته به صورت تکی و ترکیبی و ذخیره، انجام فرآیند پلاک خوانی  بصورت خودکار در روز و شب با دقت بالا و ... از ویژگی های این سامانه است.


شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با 51 هزار نفر جمعیت در مسیر راه اصلی استان های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مرکزی واقع شده است.


انتهای پیام/
تگها: مدیرکل راهداری استان مرکزی, راه اندازی, نخستین سامانه هوشمند, توزین در حال حرکت استان مرکزی, در دلیجان, پیام دلیجان