امروز: یکشنبه, 25 آذر 1397
محتوای خبر

سارقان اینترنتی در استان مرکزی به چنگال قانون گرفتار شدند

21 دی 1396 کد خبر : 988619712

 

 

 رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: باند سارقان اینترنتی که با ترغیب شهروندان به خرید یک برنامه موبایلی و هدایت به درگاه جعلی در این استان اقدام به کلاهبرداری می کردند توسط پلیس فتا شناسایی و اعضای آن به چنگال قانون گرفتار شدند.

 

به گزارش پیام دلیجان به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، سرگرد احسان آنقی افزود: در پی تحقیقات کارشناسان مرکز مبارزه با جرایم سایبری این استان و به دنبال کنترل مجرمان سابقه دار در حوزه فضای مجازی، یک سایت اینترنتی با استفاده از درگاه جعلی بانک شناسایی شد.

 

وی بیان کرد: در تحقیقات پلیس متهمی که داری چندین فقره پرونده کلاهبرداری اینترنتی بود شناسایی و در عملیاتی با هماهنگی مقام قضائی در یکی از شهرستان های استان دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: این متهم در بازجویی های صورت گرفته به برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان با همدستی 2 نفر از دوستان خود اعتراف کرد و همدستانش نیز در عملیات های جداگانه دستگیر شدند.
سرگرد آنقی اظهار کرد: این سارقان اینترنتی با راه اندازی سایت به حساب بانکی 2 هزار و ۶۲۰ نفر دسترسی پیدا کرده و سه میلیارد ریال از حساب ۲۵۰ نفر برداشت کرده بودند.
وی گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام های قضایی شدند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی هشدار داد: کلاهبرداران اینترنتی با استفاده از شگردهای خاص اقدام به تحریک و ترغیب افراد می کنند و با تشویق آنان به خرید نرم افزارهای ممنوعه و با هدایت به درگاه های جعلی از حسابشان برداشت می کنند.

*** کشف 43 کیلوگرم موادمخدر در استان مرکزی
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: 43 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در 2 عملیات جداگانه در این استان کشف و ضبط شده است.
سرهنگ یوسف سپهوند افزود: در این رابطه چهار نفر دستگیر و از متهمان سه دستگاه خودرو نیز توقیف شده است.

*** برق گرفتگی جان کودک یک ساله کمیجانی را گرفت
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: کودک یک ساله کمیجانی بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.
سرهنگ محمود خلجی افزود: این کودک روز چهارشنبه به دلیل بی توجهی والدین و ارتباط دست با پریز برق دچار برق گرفتگی شد.
وی بیان کرد: بسیاری از حوادث به دلیل سهل انگاری و بی توجهی رخ می دهد که انتظار است مردم توجه ویژه به مباحث ایمنی در زمینه های مختلف داشته باشند و مراقبت های لازم را به کار گیرند.
کمیجان از توابع استان مرکزی است که در 96 کیلومتری اراک واقع شده و در این شهرستان بیش از 40 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.
وقوع جرم در استان مرکزی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش یافته است.

 

انتهای پیام /
تگها: سارقان اینترنتی, در استان مرکزی, چنگال قانون