امروز: یکشنبه, 25 آذر 1397
محتوای خبر

جلوه‌ای دیگر از تحقق اقتصاد مقاومتی که به همت بانوان ایرانی به بار نشست؛ ایجاد اشتغال برای ۴۶ نفر با کمترین هزینه/گره‌هایی از جنس باور «ما می‌توانیم» بر دار قالی

23 دی 1396 کد خبر : 988619724

 

 سلیمانی از بانوان کارآفرین دلیجانی است که توانسته با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی و توسعه هنر قالی‌بافی علاوه بر ایجاد اشتغال برای ۴۶ نفر سهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

 

به گزارشپیام دلیجان؛ «اقتصاد مقاومتی» کلید واژه‌ای که برای اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال ۱۳۸۹ مطرح شد و از همان سال، این ایده به عنوان یکی از راهکارهای مناسب برای مقابله با تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران به ادبیات اقتصادی کشور اضافه شد.

 

 برای تحقق این ایده اقتصادی بانوان توانمند ایرانی که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند در جبهه اقتصادی نیز به مانند دوران جنگ سخت با قوت ورود کردند و تکلیف خود را در این جبهه سنگین‌تر از سایر اقشار دانستند و برای پیروزی در این میدان نیز از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نکردند.

 

سلیمانی یکی از بانوان کارآفرین دلیجانی است که توانسته با الگوگیری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی به توسعه هنر قالی‌بافی بپردازد.

 

این بانوی کار آفرین دلیجانی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان؛ با تأکید بر اینکه علاقه بسیاری به این هنر دیرینه دارد، گفت: توجه به تولیدات داخلی برای تقویت اقتصاد کشور یکی از مصادیقی است که مقام معظم رهبری در سال‌های متمادی در بیاناتشان بر آن تأکید داشته‌اند و من نیز تلاش کردم به عنوان یک ایرانی سهمی در تحقق این امر مهم داشته باشم از این‌رو باتوجه به علاقه خود هنر فرش‌بافی را با جدیت دنبال کردم.

 

 

سلیمانی اظهار کرد: با اندک سرمایه‌ای که داشتم در سال ۱۳۸۰ تصمیم گرفتم شروع به کار فرش‌بافی کنم و برای آغاز راه نیز دو تخته فرش ۹ متری را بافتم و با فروش آن‌ها کار خود را توسعه دادم و با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی توانستم به آروزی خود که راه اندازی کارگاه تولیدی فرش و ایجاد اشتغال برای دیگر بانوان دلیجانی بود جامه عمل بپوشانم.

 

وی ادامه داد: با توسعه فعالیت‌های خود در این زمینه سال ۱۳۸۹ موفق به راه‌اندازی «شرکت تعاونی فرش دستبافت زرین نقش» در شهرستان دلیجان شدم.

 

 

سلیمانی گفت: هم اکنون دو کارگاه تولید فرش در شهر دلیجان را راه‌اندازی کرده‌ام و در صورت فراهم شدن شرایط، توان گسترش و توسعه فعالیت‌ خود را در این زمینه دارم تا بتوانم به چرخه اقتصاد کشور و ایجاد اشتغال کمک کنم.

 

وی با اشاره به اینکه  توانسته برای بانوان هنرمند دلیجانی اشتغالزایی کند، اظهار کرد: در دو کارگاه قالی‌بافی خود توانستم ۴۶ نفر را مشغول به کار کنم که از این تعداد ۳۶ نفر به صورت مستقیم و ۵ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

 

 

این بانوی کارآفرین ادامه داد: خوشبختانه باتوجه به کیفیت فرش‌های این کارگاه تولیدی و به همت بانوان دلیجانی از شهرهای اصفهان و نائین سفارش‌ کار داریم و این موفقیت حاصل تلاش و زحمت بانوانی است که مرا در کار یاری می‌رسانند.

 

سلیمانی با بیان اینکه امسال شرایط فروش نسبت به سال‌های قبل بهتر بوده است، تاکید کرد: در دو سال اخیر به دلیل کمبود نقدینگی محصولات را به شکل مدت‌دار به فروش می‌رساندیم اما با بهتر شدن شرایط کسب و کار امسال فروش محصولات نقدی بوده است.

 

این بانوی کارآفرین دلیجانی با اشاره به مشکلات پیش‌روی خاطرنشان کرد: مکان‌هایی که کارگاه را راه‌اندازی کردم به صورت اجاره‌ای، بسیار کوچک و کم نور است که امیدوارم بتوانم مکان مناسبی را تهیه و کار را رونق بخشم.

 

 

 

 

انتهای پیام/
تگها: سلیمانی, بانوان کارآفرین دلیجانی, قالی بافی, اقتصاد مقاومتی, پیام دلیجان, دلیجان