امروز: سه شنبه, 29 مرداد 1398
محتوای خبر

مسئول واحد فضای سبز شهرداری دلیجان: شهرداری دلیجان با کاشت 200 هزار بوته گل به استقبال بهار می‌رود

3 بهمن 1396 کد خبر : 988619828


مسئول واحد فضای سبز شهرداری دلیجان از آغاز کاشت 200 هزار بوته گل بهاری در این شهر خبر داد.

جواد آقاخانی، مسئول واحد فضای سبز شهرداری دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان گفت: با تغییر فصل و در آستانۀ فرا رسیدن بهار، شهرداری دلیجان اقدام به کاشت انواع گلهای زینتی متناسب با فصل، در شهر دلیجان کرده است.

آقاخانی، اظهار کرد: در این مرحله بیش از 200 هزار گلدان گل از نوع رز هفت رنگ، نسترن، داوودی و کلم زینتی را در آستانۀ بهار، در سطح بلوارها، پارکها و بوستانها شهر دلیجان کاشته می شود.
وی با اشاره به اینکه شهرداری دلیجان در تولید گل خودکفا است بیان کرد: مساحت گلخانۀ شهرداری دلیجان 4200 متر مربع است و گل های که کاشته می شوند از گلخانه خود شهرداری تهیه شده است.
مسئول واحد فضای سبز شهرداری دلیجان اضافه کرد: تمام تلاش مان این است که با اقدامات صورت گرفته، شاهد حداکثر استمرار طراوت، زیبایی و سرسبزی در جای جای شهر باشیم.

وسعت فضای سبز تحت پوشش واحد فضای سبز شهرداری دلیجان ۲۳۵ هکتار و شامل کمربند سبز موسوم به آذرآباد (کمربندی جاده اصفهان) به وسعت ۶۰ هکتار، ۱۱ پارک بزرگ، ۱۶ پارک محله ای، بلوارها و رفیوژهای خیابان های سطح شهر است.

 

 

 

انتها یپیام/
تگها: مسئول واحد فضای سبز شهرداری دلیجان, شهرداری دلیجان, کاشت 200 هزار بوته گل, به استقبال بهار می‌رود, خودکفایی در تولید گل, پیام دلیجان