امروز: شنبه, 27 بهمن 1397
محتوای خبر

شهردار دلیجان تاکید کرد: نمک‌پاشی؛ روشی غیرعلمی برای یخ‌زدایی

14 بهمن 1396 کد خبر : 988619939

 

شهردار دلیجان با اشاره به اینکه نمک پاشی برای یخ زدایی از معابر صدمات جبران ناپذیر را به محیط زیست وارد می‌کند، گفت: شهرداری دلیجان برای کاهش خسارت از ماسه برای یخ زدایی معابر دلیجان استفاده کرد.

 

 

 

به گزارش  پیام دلیجان؛غلامحسین منصوری شهردار دلیجان گفت: در سال های اخیر در زمان وقوع برف و یخبندان نمک‌پاشی، ماسه و شن‌پاشی به‌عنوان تنها راه‌های پیش‌رو برای مقابله با یخبندان انتخاب می‌شود.

 

منصوری اظهار کرد: این در حالیست که نمک پاشی برای یخ زدایی از خیابانها و معابر در فصل زمستان صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد می‌کند.

 

 

وی اضافه کرد: تخریب و خوردگی آسفالت، بتن و سنگ‌فرش معابر، از بین رفتن درختان و گیاهان فضای سبز شهری، نمک خوردگی و فرسایش زود هنگام تایر و کف خودروها، ایجاد مشکلات تنفسی برای شهروندان با پخش شدن نمک پس از خشک شدن زمین، شوری شدید منابع آب‌های زیرزمینی، مرگ موجودات ریز خاک و کاهش میزان رویش و ... از مهمترین معضلات زیست محیطی است.

 

 

شهردار دلیجان با تاکید بر اینکه استفاده نمک برای یخ زدایی به عنوان یک فرهنگ تبدیل شده است، بیان کرد: با آموزش به مردم و رفتارسازی در میان آن‌ها می‌توان فضایی ایجاد کرد که شهرداری‌ها و راهداری‌ها نیاز کمتری به نمک‌پاشی در شهرهای و جاده‌ها داشته باشند و آسیب‌ کمتری متوجه محیط زیست شود.

 

 

منصوری بیان کرد: شهرداری دلیجان امسال برای اولین بار در بارش‌های که اخیر در سطح شهر داشت از نمک در یخ زدایی استفاده نکرد و از ماسه و جابه جا کردن برف ها برای یخ زدایی بهره گرفت تا آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود.

 

 

وی خاطرنشان کرد: استفاده نکردن نمک در یخ زدایی در شهر دلیجان با واکنش منفی مردم دلیجان در فضای مجازی همراه بود ولی باید با فرهنگ سازی از نمک کمتر برای یخ زدایی استفاده کرد.

 

انتهای پیام/
تگها: شهردار دلیجان, نمک‌پاشی, روشی غیرعلمی, یخ‌زدایی, پیام دلیجان