امروز: دوشنبه, 28 خرداد 1397
محتوای خبر

گرانی مرغ و گوشت در آستانه نوروز

15 اسفند 1394 کد خبر : 988613202
قیمت برخی محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ در روز‌ها و هفته‌های اخیر و با نزدیک شدن به آخرین روز‌های سال روند افزایشی پیدا کرده است.

به گزارش پیام دلیجان؛ به نقل از ایسنا ، قیمت برخی محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ در روز‌ها و هفته‌های اخیر و با نزدیک شدن به آخرین روز‌های سال روند افزایشی پیدا کرده است.

 

قیمت انواع گوشت قرمز تقریبا از یک ماه اخیر به سمت افزایش حرکت کرده است؛ به گونه‌ای که به طور متوسط هر کیلوگرم گوشت گوساله در مغازه‌های سطح شهر 36 هزار تومان، هر کیلوگرم ماهیچه گوسفندی 40 هزار تومان و گوشت چرخ کرده گوساله 35 هزار تومان عرضه می‌شود.

همچنین در میان سایر اقلام گوشت قرمز، گوشت شقه با گردن کیلویی 34 هزار تومان، گوشت گردن 32 هزار و 500 تومان، مخلوط گوساله 32 هزار و 500 تومان، ران گوساله 37 هزار و 500 تومان، راسته گوسفندی 40 هزار تومان و گوشت استیکی 40 هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین گوشت مرغ در روزهای اخیر با افزایش قیمت همراه شده است و در حال حاضر به طور متوسط کیلویی 6400 تومان عرضه می‌شود. هر کیلوگرم جگر مرغ نیز 6500 و هر کیلوگرم فیله مرغ 13 هزار و 800 تومان فروخته می‌شود که نشان‌دهنده افزایش قیمت در مقایسه با هفته‌های گذشته است.

به گفته برخی فروشندگان، نزدیک شدن به آخر سال و بالا رفتن تقاضا مهمترین دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز است.

در میان سایر اقلام پروتئینی هر کیلوگرم گوشت بوقلمون که مشتریان خاص خود را دارد 13 هزار و 400 تومان و فیله بوقلمون 13 هزار تومان قیمت دارد.

در بازار ماهی نیز هر کیلوگرم ماهی قزل آلای پاک شده 21 هزار و 500 تومان، هر کیلوگرم ماهی شوریده 13 هزار تومان، هر کیلوگرم ماهی کپور 12 هزار و 500 و هر کیلوگرم ماهی حلوا سیاه 18 هزار تومان عرضه می‌شود؛ قیمت‌هایی که بیان‌گر ثبات نسبی در مقایسه با قیمت‌های ماه گذشته است.

از دیگر اقلام پروتئینی می‌توان به تخم مرغ اشاره کرد که در حال حاضر هر دانه آن 400 تومان و هر شانه 30 تایی آن 11 هزار و 800 تومان در مغازه‌های سطح شهر فروخته می‌شود.

مجموع قیمت‌ها از بازار محصولات پروتئینی از چند هفته گذشته تا به امروز نشان‌دهنده روند افزایشی قیمت‌هاست. اتفاقی که معمولا با نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال به دلیل افزایش تقاضا و نبود نظارت کافی رخ می‌دهد و زمینه را برای سوء استفاده برخی افراد فراهم می‌آورد.

موضوعی که در سال گذشته باعث شد قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ به 9000 تومان هم برسد؛ از این روی به نظر می‌رسد کنترل و نظارت بر بازار و عرضه محصولات در روز‌های پایانی سال بیش از پیش احساس می‌شود.

انتهای پیام/

 
تگها: دلیجان, گرانی مرغ, و گوشت, در آستانه نوروز, عید نوروز, پیام دلیجان